Badania dla osób, które mogą cierpieć na chorobę Alzheimera

lekarze.png

Zaburzenia pamięci, kłopoty z koncentracją, napady lęku, poczucie dezorientacji i zagubienia – to najczęstsze objawy choroby Alzheimera we wczesnym stadium. Wrocławskie Centrum Alzheimerowskie zachęca do udziału w bezpłatnych badaniach osoby, które zaobserwowały u siebie lub bliskich niepokojące zachowania wskazujące na tę przypadłość.

Choć postęp w medycynie jest bardzo dynamiczny a naukowcy nie ustają w poszukiwaniach nowych terapii, wiele chorób wciąż stanowi wyzwanie.
Postęp w poszukiwaniu nowych leków i programów terapeutycznych jest szczególnie ważny i oczekiwany w odniesieniu do chorób nieuleczalnych. Taką chorobą jest choroba Alzheimera. Wrocławskie Centrum Alzheimerowskie jest ośrodkiem badań klinicznych, a pracujący tu specjaliści posiadają doświadczenie w prowadzeniu badań w chorobie Alzheimera.

Udział w badaniu wiąże się z koniecznością regularnych wizyt w ośrodku wraz z opiekunem, może to być współmałżonek, przyjaciel lub krewny.

Badania kliniczne prowadzone są zgodnie z protokołem badania, który jest zawsze zatwierdzany przez polską Komisję Bioetyczną oraz Ministerstwo Zdrowia. Badający posiadają certyfikaty GCP (Good Clinical Practice) – Dobrej Praktyki Klinicznej i wszystkie procedury wykonywane są według najwyższych standardów współczesnej medycyny.
Na realizację akcji Dolnośląska Fundacja Alzheimerowska po raz drugi otrzymała dotację Urzędu Miasta Wrocławia.

Jak wziąć udział w badaniu?

Organizatorzy akcji podkreślają: udział w badaniu klinicznym jest zawsze bezpłatny. Pacjent ma możliwość wycofania się z badania na każdym jego etapie z dowolnych powodów. Specjaliści zatrudnieni w ośrodku udzielą wszelkich dodatkowych informacji na temat badań.

Osoby chorujące na chorobę Alzheimera we wczesnym stadium lub podejrzewające u siebie występowanie choroby mogą kontaktować się z ośrodkiem telefonicznie: 533 260 085 lub poprzez e-mail: kontakt@alzheimer.wroclaw.pl.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ