Wybrano wykonawcę projektu II etapu obwodnicy Leśnicy

obwodnica_lesnicy10a.jpg

Egis Polska Inżynieria i firma BBKS zaprojektują i wykonają dokumentację dla kolejnego odcinka obwodnicy Leśnicy, tzw. osi Zachodniej. Dzisiaj spółka Wrocławskie Inwestycje wybrała najkorzystniejszą ofertę. 

Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęły przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla kolejnego odcinka obwodnicy Leśnicy i co ważne, rozbudowy do dwóch pasów ul. Kosmonautów.

Pod oficjalną nazwą zadania: opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i sprawowanie nadzoru autorskiego na potrzeby realizacji zadania „Budowa Osi Zachodniej we Wrocławiu w ciągu drogi krajowej nr 94” kryje się m.in. przygotowanie projektu wykonawczego i zdobycie wszelkich zezwoleń niezbędnych do wybudowania kolejnego fragmentu obwodnicy Leśnicy.

Chodzi o dwukilometrowy odcinek alei Stabłowickiej od węzła za Osiniecką (na którym powstająca obwodnica odbija na zachód do Średzkiej) w kierunku Kosmonautów (zobacz mapkę).

Droga ma być w standardzie budowanej obwodnicy Leśnicy, czyli jednojezdniowa. Największym wyzwaniem dla wykonawców będzie budowa wiaduktu nad torami kolejowymi. Nieco wyższego standardu możemy oczekiwać po ul. Kosmonautów, która w kierunku centrum ma być drogą dwujezdniową.

Przetarg na nowe połączenie będzie można ogłosić, jak będzie gotowa dokumentacja. Bez projektu za wcześnie, by mówić o harmonogramie robót, a nawet o dokładnych kosztach.

źródło: wroclaw.pl

Czytaj: Nie będzie dotacji unijnej na obwodnicę Leśnicy, ani na budowę alei Stabłowickiej, ani na przebudowę ulicy Kosmonautów!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ