Nikt wcześniej nie uchwalił tylu nowych ustaw co rząd PiS

szydło.png
fot. youtube.com

Tylko w grudniu w życie weszło dokładnie 369 nowych aktów prawnych i rozporządzeń. W sumie było to niemal 5300 stron maszynopisu. Nawet pobieżne wyliczenia wskazują, że rok 2016 trzeba uznać za rekordowy pod względem stanowienia prawa.

Dokładne wyliczenia przedstawia firma audytorsko-doradczo-outsourcingowa Grant Thornton w analizie tzw. Barometru prawa.

Z wyliczeń tych wynika, że w samym tylko grudniu 2016 r. weszło w życie więcej aktów prawnych i rozporządzeń niż w październiku i listopadzie razem. Taki stan rzeczy powoduje, że ubiegły rok stanie się rekordowym pod względem stanowienia prawa.

Jak informuje money.pl powołując się na dane z analizy Grant Thornton, już w III kwartale 2016 r. w życie weszło 7816 stron aktów prawnych, czyli o 19,4 proc. więcej niż w tym samym kwartale 2015 r.

Szczegółowy raport dotyczący całego 2016 r. zostanie opublikowany na przełomie stycznia i lutego. Twórcy analizy już teraz nie mają jednak wątpliwości, że pod względem stanowienia prawa ubiegły rok będzie rekordowy.

 źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj