Impelki wygrywają z BKS w Orlen Lidze!

impelnr.jpg
fot. wroclaw.pl

Impel Wrocław pokonuje BKS Profi Credit Bielsko-Biała w meczu 16. kolejki Orlen Ligi i dopisuje kolejne 3 punkty do ligowej tabeli!

Piątkowe spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie. Mnożące się błędy w przyjęciu wrocławianek, a także dobra postawa w bloku bielszczanek pozwoliły BKSowi na osiągniecie znaczącej przewagi (17:11). Różnica ta utrzymywała się do stanu 24:16. Wtedy to Impelki obroniły 5 piłek setowych, a partia zakończyła się wynikiem 25:21. Drugi set ponownie lepiej rozpoczęły bielszczanki (6:3). Jednak dwa ataki i blok Agnieszki Kąkolewskiej szybko wyrównały stan (6:6). Od tego momentu to Impelki wypracowały sobie przewagę (8:11), którą równie szybko straciły.

Dobra postawa Natalii Mędrzyk w polu serwisowym pozwoliła wrocławiankom na kolejne prowadzenie (11:16). W prawdzie siatkarki z Dolnego Śląska popełniały bezpośrednie błędy w przyjęciu – jednak zachowały wysoką skuteczność w ataku, który był największą bronią wrocławianek. Set zakończył się wynikiem 20:25. Z animuszem trzecią odsłonę spotkania rozpoczęły przyjezdne (0:12). Główna w tym zasługa Joanny Kaczor, która posyłała trudne zagrywki na stronę rywalek. Na uwagę jednak w tej części partii zwróciła Monika Ptak – autorka punktowych ataków i bloku. Niemoc po stronie bielszczanek przerwała Aleksandra Wańczyk. Od tego momentu gra się trochę wyrównała, jednak to Impelki wciąż popisywały się efektownymi akcjami.

Gospodynie próbowały zmniejszyć dystans punktowy dzielący oba zespoły. Udało się to dzięki agresywnym zagrywkom (9:18). Kolejny przestój wrocławiankom przydarzył się tuż przed końcem seta – rywalki zdążyły odrobić jeszcze kilka punktów, a partia zakończyła się wynikiem 16:25.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj