Gasiuk-Pihowicz: “Posłowie nie mogą ponieść kary!”

gasiukYT.png

Będziemy w dalszym ciągu protestować przeciwko nielegalnemu budżetowi. Ten protest będzie wielowymiarowy, będziemy np. w sali sejmowej będziemy przypominać, że ten budżet jest nielegalny

—zapowiedziała na antenie TOK FM Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Posłanka .Nowoczesnej dwoiła i troiła się, aby tylko przekonać słuchaczy, że protesty opozycji miał jednak sens. Argumentem na to, że ponad trzy tygodnie siedzenia na sali sejmowej nie poszły na marne, ma być według Gasiuk-Pihowicz powrót dziennikarzy do Sejmu.

Ten protest miał olbrzymie znaczenie dla obecności mediów w parlamencie, gdyby nie sprzeciw wobec przepisów, które chciał wprowadzić PiS, gdyby nie wsparcie tysięcy osób, dzisiaj nie byłoby mediów w parlamencie. PiS poniósł klęskę w tej kwestii. Jeżeli zaś chodzi o budżet, to klęskę poniosła Polska

—podkreśliła.

Zapomniała jednak, że powrót posłów do Sejmu był przesądzony jeszcze zanim protest na dobre się rozkręcił. Gasiuk-Pihowicz przyznała, że niskie sondaże nie robią na niej wrażenia.

Sondaże raz są wysokie, raz są niskie. Najważniejszym sondażem i tak są wybory i my do tych wyborów będziemy się przygotowywali

—mówiła.

Dowiedzieliśmy się również, że posłanka doskonale wie, czego chcą Polacy.

Podskórnym oczekiwaniem obywateli było odsunięcie PiS od władzy i ja mam to samo oczekiwanie jak miliony Polaków, czeka nas jednak długa droga. (…) Kaczyński jest jak Sułtan, który stawia się ponad literą prawa

—grzmiała.

Gasiuk-Pihowicz odniosła się także do zapowiedzi min. Błaszczaka, że posłowie okupujący Salę Sejmową zostaną ukarani.

Pogróżki ministra Błaszczaka, same w sobie są groźbą karalną. Posłowie nie mogą ponieść kary, ponieważ bronili wartości konstytucyjnych, czyli dobra wyższego rzędu. To są groźby karalne

—tłumaczyła.

Wydaje się, że posłanka może być jednak spokojna i nie spotka jej kara za łamanie prawa. Obecny w studiu Krzysztof Łapiński (PiS), podkreślił, że nie jest za karaniem polityków.

Nie ma sensu dawać opozycji kolejnego paliwa opozycji, aby posłowie .Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej mówili, że wsadzamy ich do więzienia

—tłumaczył, dodając, że również spotkał się z groźbami:

Słyszałem słowa Sławomita Neumanna, który groził, że prokuratura zajmie się tymi posłami, którzy brali udział w głosowaniu na Sali Kolumnowej.

wpolityce.pl /TOK FM

PODZIEL SIĘ

10 KOMENTARZE

  1. Ale ta Pichowicz dupnieta, jak ona skonczyla studia tego nie rozumiem. Powinno sie ujawnic nazwiska tych profesorow od wciskania w ten zakuty leb wiadomosci.

  2. Kobieto, jak Sułtan, to zachowuje się Po i Nowoczesna. To wy stawiacie się ponad literą prawa. A miliony ludzi chcą rządów normalnych, tzn takich które OBECNIE są realizowane. Platforma i Nowoczesna, za kulisami KOD, to zakała Polski. Posłowie składają przysięgę, gdy są powoływani. Wyście złamali tę przysięgę. My, Polacy pracujemy dla dobra kraju, pracujemy, żeby nam się żyło lepiej, płacimy podatki. A wy sobie robicie cyrk w Sejmie. Gdyby którykolwiek z Polaków pracujących na etacie, zrobił sobie tak długą “przerwę” w pracy, byłby z miejsca wyrzucony z pracy. Tego domagam się ja i nie tylko, w stosunku do was. Zwracając się do PO i .N – was – użyłam małych liter, bo dla mnie jesteście nikim.

  3. “Podskórnym oczekiwaniem obywateli było odsunięcie PiS od władzy i ja mam to samo oczekiwanie jak miliony Polaków”. Jak można, osobę wypowiadającą tak kosmiczne brednie, traktować poważnie? Najgorsze jest to, że ona uwierzyła w to, co mówi, a teraz chce swoje rojenia projektować na innych!! Gdyby te miliony chciały u władzy ćmoków z Nowoczesnej, to dały by im te władzę!! Ale tak się nie stało, bo to takie same miernoty, jak ich “starsza siostra” platforma!! Już starożytni wiedzieli, że nikt mądry, nie potyka się dwa razy o ten sam kamień!

  4. Powinni ponieść karę wysoką ,finansową.Tak powinno być .Bo dlaczego społeczeństwo ma za nic robienie płacić???Uważam ,że blokowanie mównicy i fotela Marszałka to przestępstwo..UKARAĆ..!!

  5. Powinni ponieść karę wysoką ,finansową.Tak powinno być .Bo dlaczego społeczeństwo ma za nic robienie płacić???Uważam ,że blokowanie mównicy i fotela Marszałka to przestępstwo..UKARAĆ..!!

  6. Powinni ponieść karę wysoką ,finansową.Tak powinno być .Bo dlaczego społeczeństwo ma za nic robienie płacić???Uważam ,że blokowanie mównicy i fotela Marszałka to przestępstwo..UKARAĆ..!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ