Kukiz’15 o zmianach w ordynacji: Oczyszczą samorząd z patologii partyjniackich

kukiz nowy.jpg
fot. youtube

– Kukiz’15 opowiada się za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych na wszystkich szczeblach samorządu oraz za wprowadzeniem dwukadencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów – powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15, Stanisław Tyszka.

Wczoraj, na antenie TVP Szczecin, prezes PiS zapowiedział zmiany w ordynacji wyborczej. Podkreślił, że „są zmiany, które są z jednej strony bardzo oczekiwane przez społeczeństwo, np. zasada dwóch kadencji dla tych, którzy pełnią funkcję jednoosobowe, znaczy wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, a z drugiej strony to mają być zasady, które zabezpieczą te wybory przed jakimiś nadużyciami, bo przypuszczenie, że te nadużycia miały miejsce, jest bardzo mocne i ma bardzo mocne podstawy w różnych faktach, analizach statystycznych”. – Krótko mówiąc, musimy ten obecny, bardzo ułomny stan ordynacji wyborczej i całej organizacji wyborów zmienić, poprawić – podsumował Jarosław Kaczyński.

– Kukiz’15 opowiada się za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych na wszystkich szczeblach samorządu oraz za wprowadzeniem dwukadencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów – powiedział dziś Stanisław Tyszka. Wicemarszałek Sejmu podkreślił, że takie zmiany „oczyszczą samorząd z patologii partyjniackich”.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ