Nietrzeźwy jechał samochodem ze swoim 2-letnim synem

policja fala 2.jpg

Policjanci ze Złotoryi prowadząc działania kontrolne na drogach powiatu zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego citroena. Podczas interwencji funkcjonariusze od mężczyzny wyczuli woń alkoholu i postanowili wykonać sprawdzenie stanu jego trzeźwości alkomatem. Badanie to wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny, który w takim właśnie stanie przewoził swoje 2-letnie dziecko. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę.

W piątek, 13 stycznia 2017 roku kilkanaście minut po północy, podczas patrolu miejscowości Wojciechów, policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego citroena. Na tylnim siedzeniu samochodu, w foteliku znajdował się jego 2-letni syn. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że funkcjonariusze podczas rozmowy, od kierującego wyczuli wyraźną woń alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę i zatrzymali prawo jazdy, a samochód przekazali osobie przez niego wskazanej.

O dalszym losie nieodpowiedzialnego 29-latka zadecyduje teraz sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Złotoryi

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ