Czy to będzie kandydatka Platformy na Prezydenta Wrocławia?

chybicka.jpg
fot. youtube

Na wczorajszej konferencji prasowej Grzegorza Schetyny z prof. Alicją Chybicką został poruszony temat wyborów na urząd Prezydenta Wrocławia.

Przypomnijmy, że z ubiegania się o kolejną kadencję zrezygnował obecny Prezydent Rafał Dutkiewicz. Od tamtego momentu nie cichną spekulacje i komentarze komu przyjdzie stanąć w szranki wyborczej batalii oraz kto ma największe szanse by zasiąść w fotelu włodarza miasta.

Przewodniczący PO Grzegorza Schetynę pytany o możliwego kandydata jego formacji nie wskazał konkretną osobę, jednak jak stwierdził brane są pod uwagę różne scenariusze, jak prawybory czy poszukiwanie ponadpartyjnego kandydata.

Obecna na konferencji z szefem Platformy Alicja Chybicka łączy w swojej osobie zarówno wysokie zaufanie społeczne i poparcie, co było widać w jej osobistym wyniku w wyborach parlamentarnych 2015, lecz co może być ważniejsze spełnia wymóg bycia politykiem bezpartyjnym. Warto przypomnieć, że nie jest członkiem partii.

Sama pani profesor zapytana na konferencji powiedziała:

Rozmowy się toczą. Mogę powiedzieć od siebie, że lubię różne wyzwania. Jestem głównie lekarzem i walczę tyle lat, ale lubię też inne wyzwania. Zawsze jestem do dyspozycji Platformy

Decyzje mają zapaść w niedługim czasie. Z informacji jakie docierają z wrocławskich struktur Platformy, wynika że przeważa opinia o potrzebie kandydata spoza partii wybranego w prawyborach.

źródło: radiowroclaw.pl

2 KOMENTARZE

  1. Szreku Czeso Schetyna Władca Much nawet djabła wystawi zeby wygrać Klęska jest nie unikniona .Kwity załatwią jego całą formację

ZOSTAW ODPOWIEDŹ