Czy to będzie kandydatka Platformy na Prezydenta Wrocławia?

chybicka.jpg
fot. youtube

Na wczorajszej konferencji prasowej Grzegorza Schetyny z prof. Alicją Chybicką został poruszony temat wyborów na urząd Prezydenta Wrocławia.

Przypomnijmy, że z ubiegania się o kolejną kadencję zrezygnował obecny Prezydent Rafał Dutkiewicz. Od tamtego momentu nie cichną spekulacje i komentarze komu przyjdzie stanąć w szranki wyborczej batalii oraz kto ma największe szanse by zasiąść w fotelu włodarza miasta.

Przewodniczący PO Grzegorza Schetynę pytany o możliwego kandydata jego formacji nie wskazał konkretną osobę, jednak jak stwierdził brane są pod uwagę różne scenariusze, jak prawybory czy poszukiwanie ponadpartyjnego kandydata.

Obecna na konferencji z szefem Platformy Alicja Chybicka łączy w swojej osobie zarówno wysokie zaufanie społeczne i poparcie, co było widać w jej osobistym wyniku w wyborach parlamentarnych 2015, lecz co może być ważniejsze spełnia wymóg bycia politykiem bezpartyjnym. Warto przypomnieć, że nie jest członkiem partii.

Sama pani profesor zapytana na konferencji powiedziała:

Rozmowy się toczą. Mogę powiedzieć od siebie, że lubię różne wyzwania. Jestem głównie lekarzem i walczę tyle lat, ale lubię też inne wyzwania. Zawsze jestem do dyspozycji Platformy

Decyzje mają zapaść w niedługim czasie. Z informacji jakie docierają z wrocławskich struktur Platformy, wynika że przeważa opinia o potrzebie kandydata spoza partii wybranego w prawyborach.

źródło: radiowroclaw.pl

2 KOMENTARZE

  1. Szreku Czeso Schetyna Władca Much nawet djabła wystawi zeby wygrać Klęska jest nie unikniona .Kwity załatwią jego całą formację

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj