PROGRAM „ZA ŻYCIEM” JUŻ OD 1 LIPCA

500 dzieciak.jpg

Rząd chce, aby 1 lipca wszedł w życie pakiet pierwszych rozwiązań w ramach programu „Za życiem”. Przewiduje on pomoc rodzinom z niepełnosprawnymi dziećmi. Wiceminister rodziny Krzysztof Michałkiewicz na antenie „Polskiego Radia” podkreślił, że ma to być program kompleksowy, wieloletni i bez ograniczeń czasowych.

Pod koniec u.br. rząd przyjął uchwałę ws. przyjęcia programu „Za życiem”.

Rodziny będą mogły liczyć m.in. na 120 godz. rocznie tzw. opieki wytchnieniowej, preferencje w programie „Mieszkanie plus” czy łatwiejszy dostęp do rehabilitacji – wskazał Krzysztof Michałkiewicz.

Z jednej strony są 4 tys. zł i asystenci rodzinni, a z drugiej strony jest dużo takich rzeczy, których nie było, a które będą. Myślę tu o opiece hospicyjnej, skoordynowanej opiece nad kobietą z trudną ciążą, skoordynowanej opiece nad dzieckiem, kiedy się urodzi. Ministerstwo Zdrowia robi dużo rzeczy, które może niewinnie brzmiały, ale są naprawdę bardzo ważne – powiedział wiceminister rodziny.

Na program „Za życiem” w ciągu 5 lat jego realizacji zaplanowano 3,7 mld zł. W 2017 r. na ten cel będzie przeznaczonych 511 mln zł.

Powstanie programu premier Beata Szydło zapowiedziała na początku października u.br., kiedy Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy zakazujący zabijania dzieci nienarodzonych i wprowadzający kary więzienia dla kobiet, które dokonały tzw. aborcji.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ