Szydło: Praca, a nie polityczne awantury

szydło.png
fot. youtube.com
– Rząd jest po to, by zajmować się sprawami najważniejszymi dla państwa. To jest dobry moment, by wyznaczyć nowe kierunki działań. Od jutra rozpoczynam z ministrami przegląd resortów. Będziemy omawiać z szefami resortów to, co zostało zrealizowane, to, czego nie podjęto, będziemy szukać przyczyn zadań niezrealizowanych w tym roku. Co najważniejsze, ministrowie przedstawią propozycje nowych zadań. Wyznaczymy nowe kierunki, które rząd podejmie w nowym roku – powiedziała podczas konferencji prasowej premier Beata Szydło.

– Rząd jest po to, by zajmować się sprawami najważniejszymi dla państwa. To jest dobry moment, by wyznaczyć nowe kierunki działań. Od jutra rozpoczynam z ministrami przegląd resortów. Będziemy omawiać z szefami resortów to, co zostało zrealizowane, to, czego nie podjęto, będziemy szukać przyczyn zadań niezrealizowanych w tym roku. Co najważniejsze, ministrowie przedstawią propozycje nowych zadań. Wyznaczymy nowe kierunki, które rząd podejmie w nowym roku. Chcemy powiedzieć Polakom, co zostanie zrealizowane w nowym roku. To wszystko będzie działo się przez najbliższe dwa tygodnie. Po każdym spotkaniu z ministrami będę chciała się spotkać z dziennikarzami, żeby przedstawić nasze ustalenia – powiedziała podczas konferencji prasowej Beata Szydło.

– Zaczynamy od spraw bezpieczeństwa. To jedno z najważniejszych zadań, dotyczące codziennego życia polskich obywateli, ale też jako bezpieczeństwo w znaczeniu szerszym. Jutro spotkam się z ministrem obrony narodowej, Antonim Macierewiczem i ministrem spraw wewnętrznych, Mariuszem Błaszczakiem. Jesteśmy od tego, by pracować, za to nam płacą obywatele. Wydarzenia, które wywołała nieodpowiedzialna opozycja w Sejmie, naruszyły zaufanie Polaków do parlamentu, do organów władzy. Teraz chcemy to zaufanie odbudować. Rząd traktuje poważnie sprawy Polaków, chcemy, by działania, które podejmiemy były nakierowane na te sprawy, na które czekają obywatele – bezpieczeństwo, rozwój, rodzina, sprawy społeczne – wyliczyła premier.

– Dzięki temu, że dotrzymujemy słowa, w ubiegłym roku udało nam się wdrożyć wiele dobrych rzeczy – podwyższyliśmy najniższą płacę, wprowadziliśmy najniższą emeryturę, udogodnienia dla przedsiębiorców, program Rodzina 500+, Mieszkanie +, postawiliśmy na rozwój, inwestycje, dobry stabilny budżet, który gwarantuje programy socjalne, jak i zakłada realizację nowych wyzwań w tym roku. Przed nami kolejne zadania i kierunki, dlatego ten przegląd resortów jest tak ważny. Jesteśmy od tego, żeby pracować. Praca, a nie polityczne awantury. Tak będzie działał rząd PiS

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ