Zniszczył samochód księdza i obrzucił kamieniami plebanię

policja.jpg

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który porysował lakier samochodu należącego do księdza oraz obrzucił kamieniami budynek plebani, uszkadzając dach i wybijając szyby. Sprawca spowodował straty w kwocie ponad 4 tysięcy złotych. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Zniszczenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Od grudnia ubiegłego roku, na terenie jednej z podstrzegomskich wsi, nieznany sprawca kilkukrotnie rzucając kamieniami wybił szyby okienne w budynku tamtejszej plebani. W ten sam sposób uszkodzone zostały ponadto dachówki pokrywające dach tego obiektu, a w ostatnich dniach doszło także do porysowania powłoki lakierniczej samochodu, należącego do miejscowego księdza. Łączne straty wyniosły ponad 4 tysiące złotych.

W ostatnią sobotę, policjanci ze świdnickiego wydziału prewencji zatrzymali podejrzewanego o te czyny mężczyznę. Okazał się nim 23-latek, mieszkaniec wsi, w której dochodziło do opisanych zdarzeń.

Po przedstawieniu zarzutów podejrzany przyznał się do dokonania tych uszkodzeń, jednak odmówił podania motywów swojego zachowania.
Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Zniszczenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca musi także liczyć się z obowiązkiem naprawienia szkody.

Źródło: KPP w Świdnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj