Będzie połączenie lotnicze Wrocław – Lwów!

lotnisko.png
fot. Google Street View

Linie Wizz Air i władze wrocławskiego lotniska ogłosiły dziś (18 stycznia) długo wyczekiwane połączenie lotnicze do Lwowa. Samolot na Ukrainę będzie latał 2 razy w tygodniu. To drugi, po Kijowie, kierunek lotów do naszych wschodnich sąsiadów. 

– Przez ostatnie kilka lat marzyliśmy o tym połączeniu, dziś jest ten dzień, kiedy możemy je ogłosić. Od 13 kwietnia linie Wizz Air uruchamiają loty z Wrocławia do Lwowa – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Samoloty na tej trasie będą latały 2 razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Bilety są już dostępne w systemach sprzedaży nawet za 90 zł w jedną stronę.

– To połączenie będzie magnesem dla Ukraińców pracujących lub studiujących na Dolnym Śląsku. Lwów przyciąga również turystów z Polski. Podróż samolotem potrwa tylko ok. 1,5 godziny i znacznie ułatwi taką wycieczkę. Cieszymy się, że przewoźnik docenia potencjał kierunków wschodnich – dodaje Dariusz Kuś.

Pierwsze połączenie na zachód Ukrainy

Będzie to już drugie połączenie na Ukrainę z Wrocławia. Jesienią 2016 r. Wizz Air uruchomił loty do Kijowa, które cieszą się ogromną popularnością. Potwierdza to średnie wypełnienie samolotów, sięgające 87,5%. W przypadku połączenia funkcjonującego dopiero od trzech miesięcy jest to bardzo dobry wynik.

– Trasa Wrocław-Lwów z pewnością zyska popularność wśród pasażerów podróżujących zarówno w celach biznesowych jak i turystycznych. Rozwój siatki połączeń świadczy o zaangażowaniu Wizz Air w rozwój regionu Dolnego Śląska oraz na rzecz wszystkich polskich klientów – mówi Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji korporacyjnej Wizz Air.

Lotnisko gotowe na obsługę

Wrocławski port lotniczy przygotował się już na obsługę ukraińskich pasażerów. Na lotnisku pracują hostessy posługujące się językiem ukraińskim, wszelkie oznaczenia zostały przetłumaczone specjalnie dla Ukraińców. Na pasażerów ze wschodu czekają też materiały promocyjne i turystyczne w ich ojczystym języku.

Warto podkreślić, że wrocławskie lotnisko jest jedynym w Polsce, które obsługuje rejsy Wizz Air przez specjalny rękaw. Dzięki temu pasażerowie bez wychodzenia na płytę lotniska mogą sprawnie i wygodnie dostać się do samolotu.

– We współpracy z Politechniką Wrocławską opracowaliśmy indywidualny model obsługi samolotu z użyciem rękawa tak, aby w możliwie najkrótszym czasie zrealizować procedurę wejścia na pokład. Trwa maksymalnie 12 minut – zaznacza Dariusz Kuś.

Siatka połączeń linii Wizz Air z Wrocławia obejmuje, wliczając Lwów, już 9 tras i 6 krajów.

Ze stolicą Dolnego Śląska przewoźnik jest związany od 2006 roku. W 2010 uruchomił na wrocławskim lotnisku swoją bazę operacyjną, w której na co dzień stacjonuje samolot Airbus A320. W 2016 roku świętował we Wrocławiu obsłużenie 45-milionowego pasażera w Polsce

Bilety na nowej trasie do Lwowa są już w sprzedaży na stronie przewoźnika.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ