Janusz Wolniak: Dziennikarskie szambo TVN

TVN.jpg

Uprawiacie dziennikarskie szambo, to jest kompletny syf! – tak o redakcji TVN-u wypowiedział się Mariusz Max-Kolonko w swoim ostatnim programie MaxTV. Pretekstem do tej surowej oceny były wiadomości stacji, gdzie powielono zarzuty wobec prezydenta Trumpa, mającego jakoby być szantażowanym przez Rosjan. Prezydent elekt odparł zdecydowanie te zarzuty i ostentacyjnie odmówił odpowiedzi na pytania dziennikarza ze stacji rozpowszechniającej, jak się zdaje, kompletnie niedorzeczne zarzuty

W materiale TVN Justyna Pochanke mówiła o kalumniach wobec Trumpa z kamienną twarzą i wydaje się, że z nieukrywaną satysfakcją. Dla liberalnych środowisk i w Polsce, i Ameryce, zwycięstwo Trumpa było klęską. Nie bez kozery sytuację w USA porównywano wielokrotnie do sytuacji w Polsce.

W Parlamencie Europejskim też rzecz niebywała. Po latach rządów socjalistycznego przewodniczącego Martin Schulza, wygrywa włoski chadek Antonio Tajani. Ta jedna jaskółka jeszcze wiosny nie czyni, ale to wszystko znaki czasu, mam nadzieję, że czas odwrotu od liberalnych koncepcji.

Wracając jednak do TVN-u, to wydaje się, zwłaszcza po emisji filmu „Pucz”, że tam zagnieździła się kasta ludzi całkowicie wyalienowana, obca Polsce. Dziennikarze ubrani w nienaganne garnitury i garsonki, mówiący piękną dykcją, są jedynie pustym, nadmuchanym balonem. Tworzą oręż w walce medialnej z większością parlamentarną, rządem i prezydentem. Przykładowo ostatnia rozmowa Olejnikowej z minister Beatą Kempą służyła tylko temu, by złapać rozmówczynię za słowo, by sprowokować do niezręcznych sformułowań. W ogóle gwiazdę TVN nie interesowało co robi rząd. Cały czas bicie piany. I taki jest TVN.

Mamy wolność mediów, wielką zdobycz demokracji, ale nie może być tak by te środki masowego przekazu, większości z obcym kapitałem, próbowały nam urządzać Polskę.

Najważniejszą rzeczą w przekazach medialnych jest PRAWDA. Jeśli ktoś żywi się tylko kłamstwem, pomówieniami i fałszywymi oskarżeniami, nie zasługuje by istnieć w przestrzeni publicznej.
Pora by rozpocząć uczciwy proces koncesyjny, a nie tolerować antypolskie, antynarodowe media.

Janusz Wolniak

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ