„Marketing Polityczny – Strategia Wyborcza” (recenzja)

Kampania wyborcza stanowi jeden z najbardziej skomplikowanych procesów znanych w marketingu. Prawidłowe przygotowanie jest podstawą do osiągnięcia sukcesu. Publikacja ,,Marketing Polityczny – Strategia Wyborcza” autorstwa Arkadiusza Bartłomiejczyka stanowi zbiór praktycznych zastosowań i metod działania. Pokazuje w jaki sposób należy zarządzać budżetem, jakie działania marketingowe należy podejmować oraz co najważniejsze w jaki sposób je nakierowywać. Sama obecność i samo pokazanie się dziś nie wystarczy, warto więc zapoznać się z metodami kreacji wizerunku.

Kolejnym ważnym aspektem publikacji jest skupienie na sztabie wyborczym. Autor przywiązuje dużą wagę do konstrukcji sztabu oraz sposobie jego działania podkreślając jednocześnie, iż stanowi to podstawę do sprawności realizacji przedsięwzięcia wyborczego. Wartym uwagi jest aspekt innowacyjności jaki znalazł się w publikacji. Innowacyjne zastosowania są według autora jednym z kluczy, dzięki któremu można odnieść sukces w kampanii. Książka pokazuje również błędy najczęściej popełniane podczas kampanii i skutkujące niepowodzeniem. Ucząc się na przedstawionych błędach i wzorcowych modelach można skonstruować sprawną organizację wyborczą.

Dodatkowym atutem publikacji jest fakt, iż napisał ją ceniony wrocławski politolog. Książka opiera się na jego doświadczeniu z kampanii wyborczych oraz szerokiej wiedzy teoretycznej. Stanowi więc syntezę teorii oraz praktyki, przez co daje podstawy merytoryczne i weryfikuje je z praktyką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj