Aż 5 milionów turystów odwiedziło w ubiegłym roku Wrocław

wrocław.jpg

Aż 5 milionów turystów odwiedziło w ubiegłym roku Wrocław. To rekord! Miasto chce im ułatwić zwiedzanie, dlatego wprowadzi kartę turysty i nowe autobusowe połączenie z lotniskiem. Użytkownicy karty Urbancard Premium będą natomiast mogli kupować bilety do zoo w dawnych cenach.

Poinformował o tym prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podczas tweetupu (rozmowy z internautami na Twitterze) poświęconej właśnie turystyce. Przedstawił też najnowsze badania ruchu turystycznego we Wrocławiu przeprowadzone w ubiegłym roku, w czasie gdy Wrocław piastował tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Badania przeprowadziła na zlecenie miasta firma Beeline. Badania przeprowadziła w biegłym sezonie turystycznym.

Polecą innym Wrocław

Z badań wynika, że Wrocław odwiedziło aż 5 milionów gości, w tym 1,4 mln z zagranicy. Z wizyty było zadowolonych 95 proc. turystów, 82 proc. być może odwiedzi ponownie Wrocław, a 78 proc. poleci miasto swoim znajomym. Aż 88 proc. gości uznało wrocławian za gościnnych, a 81 proc. badanych za życzliwych. Najwięcej turystów zagranicznych przyjechało z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy, na kolejnych miejscach znaleźli się goście z Włoch, USA i Hiszpanii. Wrocław wybrali jako miejsce do zwiedzania i na odpoczynek.

Wrocławskie Top 10

Najchętniej odwiedzanymi we Wrocławiu przez polskich i zagranicznych turystów jest Rynek i jego okolice, Panorama Racławicka oraz Zoo i Afrykarium. Turyści zaglądają też do Sky Tower, szukają też krasnali.

 

Ankieterzy zapytali badanych jak oceniają Wrocław na tle innych miast. Mieli oni spersonalizować cechy miasta. Wrocław postrzegają jako młodego, uśmiechniętego mężczyznę, duszę towarzystwa, dogadującego się ze wszystkimi, znającego języki i wznoszącego toasty.

Kraków jest eleganckim mężczyzną, Poznań cichym inżynierem, a Warszawa młodą, nieco pretensjonalną kobietą, która cały czas robi selfie.

 

Wrocław polecają tak znane marki turystyczne jak Trip Advisor (Best Destination on the Rise 2016), Rough Guides (Top Cities), Lonely Planet (Best in Travel), goforworld.com, tourMaG.com. Miasto zostało też uznane w rankingu „Quality of Living” za jedno z dwóch najlepszych miast do życia w Polsce.

Na lotnisko autobusem

Wrocław zamierza uruchomić też rodzaj shuttle bus – autobusu, który połączy centrum miasta z lotniskiem. Będzie miał tylko kilka przystanków i obsługiwać go będzie prywatny przewoźnik, a nie MPK. Obecnie na lotnisko można dojechać autobusem 106. Shuttle bus będzie droższy od autobusu komunikacji miejskiej, ale z pewnością tańszy do taksówek. Będzie też jeździł częściej i szybciej od zwykłej linii komunikacji miejskiej.

źródło: visitwroclaw.eu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ