Prezydent Radomia straci swój mandat?

fot: youtube

Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało wniosek do Rady Miasta Radomia o wygaszenie mandatu Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. To skutek ujawnienia przez CBA nieprzestrzegania przez prezydenta przepisów ustawy antykorupcyjnej.

Zgodnie z zapisami ustawy antykorupcyjnej oraz kodeksu wyborczego naruszenie zakazów antykorupcyjnych przez prezydenta miasta powoduje wygaśnięcie jego mandatu.

Cała sprawa dotyczy kontroli przestrzegania w latach 2014 – 2016 zakazów zawartych w art. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne tzw. ustawy antykorupcyjnej przez Radosława Witkowskiego – Prezydenta Radomia, a także kontrolę prawidłowości i prawdziwości składanych przez niego oświadczeń majątkowych w zakresie tych zakazów.

– Funkcjonariusze CBA ujawnili, że Prezydent Witkowski wbrew zakazowi zasiadał  w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy sp. z o.o. Zgodnie z przepisem art. 4 ustawy antykorupcyjnej  osoby podlegające ograniczeniom antykorupcyjnym w okresie sprawowania funkcji  (m.in. prezydenta miasta, burmistrza, wójta)  nie mogą zasiadać w organach spółek prawa handlowego. Wyjątek od tej zasady ustanawia art. 6 ust. 1 ustawy antykorupcyjnej. – informuje CBA.

 źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj