Narkotyki ukryte były w jajkach niespodziankach

Policjanci z Głogowa podczas nocnej służby zatrzymali na terenie miasta samochód do kontroli. Kierowca auta najpierw zatrzymał się po zauważeniu sygnału, potem jednak odjechał kilkanaście metrów i ponownie zatrzymał się. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę. Okazało się, że z kierowcą i pasażerem nie można było nawiązać żadnego kontaktu, a w samochodzie znajduje się prawie 200 porcji marihuany ukrytej w jajkach niespodziankach. Jeden z mężczyzn usłyszał już zarzuty posiadania, udzielania i kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji głogowskiej komendy tuż przed północą zauważyli na jednej z ulic niepewnie poruszający się samochód. Funkcjonariusze podając wyraźne sygnały do zatrzymania rozpoczęli interwencję. Kierowca najpierw zatrzymał samochód, a następnie – kiedy policjanci podchodzili do niego – nagle ruszył i odjechał kilkanaście metrów, po czym zatrzymał się ponownie. Funkcjonariusze zablokowali mu dalszą możliwość jazdy.

W aucie było dwóch mężczyzn. Nie można było z nimi nawiązać kontaktu, a policjanci wyczuli w pojeździe silną woń suszu roślinnego. Bardzo szybko ujawnili w nim marihuanę, która była umieszczona w opakowaniach po jajkach niespodziankach. Łącznie zabezpieczono prawie 200 porcji narkotyku.

Obaj mężczyźni, 33-letni kierowca oraz 41-letni pasażer zostali zatrzymani. Policjanci ujawnili też w samochodzie dużą kwotę gotówki 44 000 złotych. Dopiero po kilku godzinach możliwe było przeprowadzenie dalszych czynności. Mężczyźni tłumaczyli się, że jechali wspólnie do Niemiec po samochód i nie wiedzieli jak znaleźli się w Głogowie. Ponadto przyznali, że byli pod wpływem środków odurzających, a pasażer – również alkoholu. Kierowca pojazdu, 33-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego, usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania narkotyków, a także kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Przypomnijmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz utratą prawa jazdy, natomiast za ich posiadanie i udzielanie do lat 3.

źródło: policja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ