Nowy serial TVP „Lemingrad”? Trwają rozmowy z twórcą „Ucha Prezesa”

fot: youtube
Telewizja Polska rozpoczęła rozmowy z aktorem kabaretowym Robertem Górskim dotyczące powstania nowego serialu na antenie TVP o nazwie „Lemingrad”. Jego fabuła ma opierać się na historiach z życia polskiej polityki. Produkcja ma trafić na jedną z głównych anten – nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Serial „Ucho prezesa” Roberta Górskiego bije ostatnio rekordy popularności. Na temat serialu wypowiedział się nawet prezes PiS Jarosław Kaczyński, który z dużym dystansem podszedł do produkcji, mającej na celu sparodiowanie go.

Jak dowiedział się portal Wirtualne Media TVP rzeczywiście była zainteresowana tą produkcją. Jednak według ustaleń portalu kierownictwo publicznego nadawcy uznało, że „Ucho prezesa” jest projektem internetowym i zbyt niszowym, by trafić do widza telewizyjnego. Postanowiono zatem stworzyć inny format, który mógłby trafić na antenę ogólnopolską.

Obecnie trwają negocjacje między TVP a Robertem Górskim. – Górski bardzo chce współpracować z TVP – dowiedział się portal Wirtualne Media od Telewizji Polskiej.

Nowy serial miałby nosić nazwę „Lemingrad” i wprost nawiązywać do popularnego określenia „leming”, oznaczającego wyborców PO. W fabule większy nacisk miałby zostać położony na poczynania partii opozycyjnych.

Źródło:Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ