Nowy sondaż zaufania. Klęska opozycji

kijewski.jpg
fot: youtube
Sondaż IBRiS przeprowadzony dla onet.pl pokazuje jasno, że polskie społeczeństwo zrozumiało czym tak naprawdę jest polska opozycja spod sztandaru KOD-u, PO czy Nowoczesnej. Lider KOD-u Mateusz Kijowski znalazł się na ostatnim miejscu rankingu zaufania do osób publicznych. Na kolejnym miejscu znalazł się Ryszard Petru.

Mateusz Kijowski stracił dwie trzecie ufających mu respondentów. Kijowskiemu nie ufa aż 54,5 proc. ankietowanych.

Petru cieszy się nieufnością połowy Polaków.

Kolejne miejsce zajął Grzegorz Schetyna lider PO, któremu nie ufa aż 53,4 proc. respondentów nie ufa mu wcale.

Zwycięzcami pomiaru są prezydent Andrzej Duda, Paweł Kukiz oraz Beata Szydło. Tuż za podium znalazł się Jarosław Kaczyński. Każdy z polityków odnotował wzrost zaufania oraz spadek nieufności.

Zgodnie z badaniem dla onet.pl prezydentowi ufa 41,3 proc. respondentów. Nie ufa mu natomiast 44,6 proc. pytanych. Paweł Kukiz zanotował znaczący wzrost poparcia. Zaufanie do niego deklaruje 36,5 proc. ankietowanych, podczas gdy nie ufa mu 38 proc. Premier Beacie Szydło 33,9 proc. pytanych udzieliło odpowiedzi pozytywnej, a 44,6 proc. odpowiedzi negatywnej.

Tuż za pierwszą trójką uplasował się prezes Prawa i Sprawiedliwości. Zaufanie do Jarosława Kaczyńskiego znacząco wzrosło. Ufa mu 29,6 proc. Polaków, nie ufa – 59,3 proc.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ