PRZYGOTOWANIE DO ZATWIERDZANIA SIECI SZKÓŁ

yt

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak na konferencji prasowej 20 stycznia zaprezentował powołanego przez kuratora Pełnomocnika ds. wdrażania reformy oświatowej wicekuratora Janusza Wrzala. Przedstawił on ogólne założenia reformy zwracając uwagę na najważniejsze działania jakie będę podejmowane przez kuratorium.

Przede wszystkim organ nadzoru pedagogicznego zajmie się zatwierdzaniem sieci szkół. Samorządy muszą mieć je gotowe do końca marca. W tym celu powołano w kuratorium stosowny zespół oraz uruchomiono infolinię pod numerem telefonu 71 340 64 72. Od 8.00 do 12.00 w dni robocze trzy osoby będą odpowiadały na pytania związane z wdrażaniem reformy.

Pełnomocnik poinformował też o dotychczasowych działaniach, tj. organizacji 4 konferencji dla dyrektorów szkół, spotkania z samorządowcami a ponadto o bardzo licznych spotkaniach w szkołach z udziałem m.in. kuratora Romana Kowalczyka.

Wrzal zauważył, że najwięcej emocji budzi kwestia gimnazjów. Zapewnił, że podczas zatwierdzania arkuszy organizacyjnych i nowej sieci będzie brany pod uwagę los nauczycieli.

Pełnomocnik poinformował, że jako pierwsi projekt nowej sieci szkół przedstawili samorządowcy z Wrocławia.

autor: Janusz Wolniak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj