Czy powstanie film „80 milionów 2”?

kasa domena 2_12.jpg

Z wątpliwej jakości „odsieczą” oskarżonemu o finansowe nadużycia Mateuszowi Kijowskiemu pospieszył Józef Pinior twierdzący, że przecież „nie zdarzyło się nic takiego”.

Być może obydwu panów zbliżyło to, że i Józef Pinior jest adresatem zarzutów o finansowe nadużycia. Przy czym nie chodzi tylko o łapówki, jakie Pinior miał przyjmować w ostatnich latach, ale także o pytania kierowane przez Marka Muszyńskiego, przewodniczącego RKS NSZZ Solidarność Dolny Śląsk.

Fakty są takie, że jako skarbnik Zarządu Regionu Józef Pinior z rachunku NZSS Solidarność, tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego, wypłacił i ukrył astronomiczną kwotę 80 milionów ówczesnych złotych. Faktu, że pieniądze te służyły podziemnej Solidarności jej wieloletni dolnośląski przewodniczący nie tylko nie potwierdza, ale mu zaprzecza. Podziemna Solidarność, przynajmniej od wiosny 1983 roku, z owych mitycznych 80 milionów nie miała ani złotówki – twierdzi Marek Muszyński. Co się więc stało z tymi pieniędzmi?

 A może jest to temat dla reżysera Waldemara Krzystka, którego film „80 milionów” kończy się na fakcie wypłacenia pieniędzy z banku. Być może kontynuacja tej opowieści, czyli film „80 milionów 2” byłby jeszcze bardziej interesujący?

źródło: gazeta Obywatelska

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ