Remont DK3 w Jaworze zostanie dokończony!

remonty mostu.jpg

Wszystko wskazuje na to, iż wielomiesięczne starania Ruchu Obywatelskiego „Reanimacja” zakończą się sukcesem. Ze strony Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad padła jasna deklaracja o kontynuacji remontu DK3 jeszcze w tym roku.

W siedzibie wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad doszło do spotkania Jana Gawrońskiego z „Reanimacji” oraz wicestarosty Arkadiusza Baranowskiego z dyrektor oddziału GDDKiA Ewą Bojarczak i zastępcą dyrektora Jackiem Mozalewskim. Rozmowy dotyczyły niedokończonego remontu odcinka drogi krajowej nr 3, biegnącego przez miasto Jawor.

– Mamy zagwarantowane pieniądze w planie remontów dróg krajowych. Do ich pozyskania w tym roku bardzo przyczyniła się pomoc pani minister Witek. Umożliwi nam to zakończenie całego remontu na drodze krajowej nr 3, przebiegającej przez miasto Jawor – podkreśla Ewa Bojarczak, dyrektor oddziału GDDKiA we Wrocławiu.

Zadowolenia z dzisiejszych ustaleń nie kryją przedstawiciele „Reanimacji”, którzy od wielu lat walczą o realizację remontu drogi krajowej nr 3 przebiegającej przez miasto, a od czasu przerwania modernizacji jaworskiego odcinka drogi wzmogli swoje działania.

– Otrzymaliśmy zapewnienie, że remont nastąpi w jak najszybszym czasie. Pieniądze z centrali zostały zapewnione dzięki staraniom pani minister Witek. Jestem z tych rozmów i tego spotkania zadowolony, bo wreszcie mamy właściwą odpowiedź na pytania, które nas nurtowały. Myślę, że GDDKiA dopilnuje tego, żebyśmy wreszcie mogli przeciąć wstęgę na zakończonym remoncie drogi krajowej przebiegającej przez Jawor – mówi Jan Gawroński z Ruchu Obywatelskiego „Reanimacja”.

Rozmowy z GDDKiA pomogło zdynamizować także wsparcie Starostwa Powiatowego w Jaworze.

Cieszymy się bardzo, że ta inwestycja będzie kontynuowana. Pół roku temu do starostwa zgłosili się przedstawiciele Ruchu Obywatelskiego „Reanimacja” z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu remontu drogi krajowej nr 3. Wspólnymi siłami starostwa, ale także przy wsparciu minister w rządzie Beaty Szydło pani Elżbiety Witek, uzyskaliśmy potwierdzenie decyzji o kontynuacji remontu tej drogi, na który zostały już przekierowane środki z budżetu państwa. Cieszymy się, że ten problem komunikacyjny zostanie wreszcie rozwiązany i ruch na terenie Jawora będzie odciążony. W szczególności ruch dotyczący transportu dużych i ciężkich pojazdów – zaznacza wicestarosta Arkadiusz Baranowski.

źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ