Wałęsa zmienia zdanie ws teczek Kiszczaka ?

Pan Wałęsa zmienił zdanie: w teczkach Bolkach (tych u Kiszczaka odkrytych) są dokumenty AUTENTYCZNE! Dziękujemy za prawdę 🙂 – napisał na Twitterze Sławomir Cenckiewicz, szef Wojskowego Biura Historycznego i załączył deklarację Lecha Wałęsy.

Przypomnijmy, że lutym 2016 r. w aktach znalezionych w domu Czesława Kiszczaka znalazły się teczki tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek”: teczka personalna i teczka pracy. A w nich odręcznie podpisane przez Lecha Wałęsę zobowiązanie do współpracy z SB oraz pokwitowania odbioru pieniędzy.

Po otwarciu zapieczętowanego pakietu oględzinom poddano jego zawartość w postaci papierowej paczki zawierającej dwie teczki. Na tej paczce była przyklejona koperta zaadresowana „Do Dyrektora Archiwum Akt Nowych w Warszawie do rąk własnych”. W kopercie był odręcznie napisany list z kwietnia 1996 r., w którym Czesław Kiszczak informuje o przekazaniu do Archiwum Akt Nowych akt dokumentujących współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. List jest odręcznie podpisany przez Czesława Kiszczaka. List wraz z paczką zawierającą obie teczki nie został wysłany. Akta, które zostały poddane oględzinom, składają się z teczki personalnej i teczki pracy tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek”.

Lech Wałęsa wielokrotnie kwestionował prawdziwość tych materiałów, twierdząc, że albo były to fałszywki sfabrykowane przez Służbę Bezpieczeństwa, a „Bolek” był to kryptonim systemu podsłuchowego albo jego rozpracowania. 

Były prezydent w zeszłym tygodniu przyszedł na konferencję „Sprzeczne narracje. Historia powojennej Polski”, która miała miejsce w Instytucie Pamięci Narodowej.

Teraz Wałęsa zamieścił taki wpis:

.Teczki rzekomo Kiszczaka rozszyfrowane.

Rozszyfrowana też cała sprawa dokumentów pod kryptonimem Bolek.

Okazało się jednak, że można tam znaleźć dokumenty AUTENTYCZNE.

Dokumenty jednak powstały bez BEZPOŚREDNIEGO mojego udziału.

Sprawa jest skomplikowana, dlatego na wszystkich spotkaniach „Pogadajmy o Polsce’’ będę odcinkami na faktach, dokumentach i świadkach udowadniał prawdę.

Dlatego zapraszam na zamknięte godzinne dyskusyjne spotkanie przed głównym spotkaniem: dziennikarzy, pisarzy, prawników, historyków i jednostki z partii politycznych i organizacji społecznych.

1].Pierwszy temat proponuję tylko grudzień 1970 r i mój udział.
2].W następnym spotkaniu proponuję okres dyskusji do 1976 r i mój udział.
3].W następnym spotkaniu proponuję okres od 1976 r do 1980 r i mój udział
4]. W następnym spotkaniu proponuję okres od 1980 r do 1983 r i mój udział
5]. W następnym spotkaniu proponuję okres od 1983 r do 1989 r i mój udział
6]. W następnym spotkaniu proponuję okres od 1989 r do 1995 r i mój udział
7]. W następnym spotkaniu proponuję okres od 1995 r do 2000 r i mój udział

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ