Bezpłatny punkt badania znamion

lekarze.png

Już ponad 840 osób skorzystało z możliwości bezpłatnego przebadania znamion pod kątem czerniaka we wrocławskim gabinecie kampanii Rakoobrona. Nie zdążyłeś umówić się na wizytę w zeszłym roku, chcesz skontrolować skórę przed latem? Masz okazję – ruszyły zapisy na darmowe konsultacje dermatologiczne na pierwszy kwartał 2017 r.

Czerniak należy do najgroźniejszych nowotworów złośliwych. Liczba zachorowań w Polsce podwaja się co 10 lat, a w rozpoznaniu i leczeniu choroby duże znaczenie ma czas – wczesne wykrycie czerniaka daje możliwość wyleczenia nawet w 90%. By ułatwić pacjentom dostęp do profilaktyki nowotworów skóry, organizatorzy kampanii informacyjno-edukacyjnej Rakoobrona w maju 2016 r. otworzyli we Wrocławiu bezpłatny punkt badania znamion.

Bezpłatne badania znamion we Wrocławiu

Bezpłatne konsultacje dermatologiczne odbywają we wtorki (godz. 15.00–19.00) oraz w czwartki (godz. 15.00–18.00) w przychodni OTOMED przy ul. Zwycięskiej 14e/4 na wrocławskim Ołtaszynie. Badanie znamion wykonują współpracujący z zespołem Rakoobrony lek. Klaudia Rubas i dr Piotr Kobielak. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna, której można dokonać, dzwoniąc pod numer: 71 715 91 91. Recepcja jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 14.00-17.00.

Rejestracja na bezpłatne badanie znamion jest możliwa od poniedziałku do czwartku w godz. 14.00–17.00 po numerem: 71 715 91 91

Jak przygotować się do wizyty u specjalisty? – Poddająca się badaniu osoba może spodziewać się pytań o to, kiedy pojawiło się dane znamię, o jego rozwój, a także o wywiad rodzinny. Pacjentki, chcące ocenić znamiona na skórze twarzy, nie powinny nakładać makijażu, gdyż uniemożliwia on prawidłową ocenę dermatoskopową. Jeśli pacjent miał w przeszłości wycinane znamiona, dobrze, by zabrał ze sobą dotychczasową dokumentację i wyniki badań histopatologicznych. Badaniu mogą być poddawane także kobiety w ciąży i małe dzieci – informuje Klaudia Rubas, lekarz dermatolog.

Obecnie prowadzone są zapisy na I kwartał 2017 roku (styczeń-marzec). Konsultacje dermatologiczne obejmują wyłącznie badanie zmian skórnych pod kątem czerniaka. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieprzyjęcia pacjentów zgłaszających się z innymi dolegliwościami.

– Nasz gabinet cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od początku jego funkcjonowania do końca 2016 roku z bezpłatnej porady dermatologa skorzystały 842 osoby. Kilkadziesiąt z nich zostało skierowanych na dalsze badania, w wyniku których u kilku pacjentów zdiagnozowano czerniaka. To pokazuje, że warto kontrolować swoje ciało, a takie akcje jak Rakoobrona są niezwykle potrzebne. Zachęcamy do konsultacji. Do naszego punktu nie potrzeba skierowania od lekarza pierwszego kontaktu – mówi Agnieszka Łesiuk z projektu Rakoobrona.

Projekt Rakoobrona odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Zdrowia oraz przy wsparciu merytorycznym Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc, Dolnośląskiego Centrum Onkologii i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.

 materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj