„Kasia z Heilbronnu”najnowsza propozycja Teatru Polskiego we Wrocławiu

teatr1.jpg

Kasia z Heilbronnu”, czyli jak zadebiutowała Kinga Preis

„Opowieść teatralna” to najnowsza propozycja Teatru Polskiego we Wrocławiu. Daje możliwość ponownego spotkania z twórczością najwybitniejszych reżyserów, scenografów i aktorów. A wszystko to dzięki Teatrowi Telewizji, dzięki któremu możemy zobaczyć m.in. „Kasię z Heilbronnu”.

Właśnie ten spektakl zainauguruje 24 stycznia „Opowieść teatralną” – z wielu powodów. Po pierwsze, wyreżyserowany został przez wybitnego reżysera, Jerzego Jarockiego. Po drugie, tytułową rolę zagrała Kinga Preis, niezwykle utalentowana aktorka, wówczas jeszcze studentka szkoły teatralnej. Jarocki ją wypatrzył i dał rozwinąć skrzydła. Po trzecie, „Kasia z Heilbronnu” to spektakl, którym zainaugurowała działalność Scena na Świebodzkim, a było to 30 listopada 1994 r. Gmach główny teatru spłonął i Scena na Świebodzkim była tym miejscem, gdzie zespół znalazł schronienie na czas odbudowy. Miejsce to stało się wartością samą w sobie – otworzyło niesamowite możliwości realizacyjne. „Kasia z Heilbronnu” jest tego dowodem. Po czwarte, „Kasia z Heilbronnu” jest odkryciem Jerzego Jarockiego podobnie, jak Kinga Preis. Ten XVIII-wieczny utwór, autorstwa Heinricha von Kleista, odkrył on dla polskiego teatru. Mówi o miłości, więc o sprawie, która porusza w każdej epoce.

„Opowieść teatralna” to nie tylko okazja do przypomnienia sobie najwybitniejszych spektakli zarejestrowanych przez Teatr Telewizji, ale i do spotkania z osobami, które te spektakle tworzyły, oraz z tymi, które obecnie są związane z Teatrem Polskim we Wrocławiu.

Scena Kameralna Teatru Polskiego, 24 stycznia 2017 r., godz. 19.00. Wstęp wolny. Wejściówki w kasach Teatru Polskiego.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ