Billboard „German Death Camps” podjedzie pod siedzibę telewizji ZDF

To kolejna akcja skierowana przeciwko niemieckiej stacji, która unika wykonania prawomocnego wyroku sądu. Zakładał on bowiem, że telewizja przeprosi za użycie sformułowania „polskie obozy zagłady”. Tymczasem sprostowanie znalazło się w mało eksponowanym miejscu, niknąć pośród innych informacji.

Wyrok sądu to efekt procesu, który niemieckiej publicznej telewizji wytoczył Karol Tendera, były więzień obozu w Oświęcimiu. Przeprosiny miały zostać publikowane na pierwszej stronie internetowego portalu telewizji przez okrągły miesiąc, jednak władze stacji wymigały się od wykonania tego polecenia. Informacja pt. „Przeprosiny Karola Tendery” znalazły się na dole strony, a jej treść ujawniała się dopiero po kliknięciu w słabo widoczny link.

Akcja zorganizowana przez portal Żelazna Logika sprawiła, że portal telewizji ZDF, jak i jej profile w mediach społecznościowych zostały wręcz zasypane wezwaniami do sprostowania. Przy tej okazji internauci używali specjalnego hasztagu #GermanDeathCamps. Więcej o akcji pisaliśmy tutaj: http://wdolnymslasku.com/2017/01/21/coraz-wiekszym-poparciem-cieszy-sie-akcja-germandeathcamps-przeciwstawiajaca-sie-okresleniu-polskie-obozy-smierci/

To jednak nie koniec działań. Teraz do akcji włączyła się bowiem Fundacja Tradycji Miast i WSI, która opłaciła specjalny billboard. Co istotne, będzie on znajdował się na przyczepie, dzięki czemu jego treść zobaczą mieszkańcy wielu europejskich miast – między innymi Bonn, Brukseli i Londynu. Pierwszym przystankiem będzie jednak siedziba telewizji ZDF w Berlinie. Będziemy na bieżąco informować o przebiegu akcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj