Policja zatrzymała internetowych oszustów

Petrykowski-Policja.PNG

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm zatrzymanym mężczyznom, którym policjanci ze Środy Śląskiej udowodnili na chwilę obecną, co najmniej 36 oszustw internetowych na szkodę pokrzywdzonych kilkudziesięciu osób z całej Polski. Sprawcy oferowali do sprzedaży telefony komórkowe oraz laptopy, których w rzeczywistości nie mieli, wyłudzając w ten sposób od pokrzywdzonych znaczne kwoty pieniędzy. Obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. 
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, w wyniku podjętych działań operacyjnych, ustalili osoby podejrzane o liczne oszustwa internetowe, gdzie pokrzywdzonych zostało kilkadziesiąt osób z terenu całej Polski. W sprawie zatrzymano 2 mężczyzn. Podejrzani, to mieszkańcy Środy Śląskiej, w wieku 23 lat. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 
Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, sprawcy za pośrednictwem portali internetowych oferowali do sprzedaży telefony komórkowe oraz laptopy, których w rzeczywistości nie mieli, wyłudzając w ten sposób od pokrzywdzonych znaczne kwoty pieniędzy. Do zatrzymania doszło na terenie województwa zachodniopomorskiego. 
Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili dwóm podejrzanym łącznie 36 zarzutów. Straty na chwilę obecną oszacowano na kwotę blisko 52 tys. złotych. Wobec dwóch 23 – latków, na wniosek prokuratury, sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Obaj zatrzymani byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu. 
Sprawa ma charakter rozwojowy. Obecnie policjanci prowadzą dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy, bowiem zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, iż sprawcy mogą mieć na swoim koncie również wynajmowanie fikcyjnych mieszkań i domków jednorodzinnych w atrakcyjnych miejscowościach wypoczynkowych. Szacunkowe straty mogą liczyć nawet 200 tys. złotych. 
O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd, a przypomnijmy, że przestępstwo doprowadzenia innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

źródło: policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

8 KOMENTARZE

  1. tak, w kwestii prądu czy nawet gazu jest okej. W kwestii naciągaczy…no tylko wzmożona uwaga może nas uchronić od nieszczęścia

    • w przypadku firm sprzedajacych gaz czy prad tez trzeba uwazac. nie mowie o novum, bo akurat z nimi mialam do czynienia, alecos czytalam o tym.

  2. wszędzie oszuści… ale w internecie można się wywiedzieć co nie jest ryzykowne. Życzę wszystkim dobrych partnerów, od których zależą nasze finanse:)

  3. jak powyżej mogę polecić w ramach dobrej współpracy novum, płace co miesiąc rachunki (nawet nizsze niż poprzednio) i w ogole nie musze się z nimi kontaktować, nie dostaje zadnych dziwnych pism, mam spokoj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ