Wrocław – kochamy nasze miasto. Rusza konkurs Wroclavii adresowany do uczniów i przedszkolaków.

Wrocław mat prasowy

Centrum handlowe Wroclavia uruchamia program edukacyjny „Wrocław – kochamy nasze miasto”, adresowany do przedszkolaków (5 i 6-latki) oraz uczniów (klasy 1-3). Kluczowym elementem projektu jest konkurs na najpiękniejszy kolaż ilustrujący ideę „Wrocław – kochamy nasze miasto”. Pula nagród w konkursie wynosi 31 tys. PLN.

Projekt „Wrocław – kochamy nasze miasto” organizowany jest we współpracy z  Towarzystwem Miłośników Wrocławia, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia. Pomysłodawcą i sponsorem konkursu jest Wroclavia, powstające w sercu miasta centrum handlowo-biurowe, zintegrowane z dworcem autobusowym. – Jako organizator konkursu chcemy dać najmłodszym wrocławianom płaszczyznę do wyrażania sympatii dla swojego miasta, a starszych zachęcić do wspólnej zabawy, czyli głosowania na najpiękniejsze prace wykonane przez dzieci. To nasza kolejna – po konkursie „Ubieramy wrocławskie krasnale” – inicjatywa skierowana do mieszkańców. Mamy nadzieję, że spotka się z równie dużym zainteresowaniem i będzie stanowić nasz wkład we wzmacnianie wrocławskich wartości i unikalnej atmosfery miasta – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

 Zgłoszenie udziału i przebieg konkursu

Konkurs adresowany jest do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych na terenie Wrocławia, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Udział w konkursie możliwy jest tylko w ramach grup/klas, a zgłoszenia może dokonać wyłącznie nauczyciel – wychowawca danej grupy lub klasy, wypełniając formularz dostępny na stronie www.wroclavia.pl/konkurs. Zgłoszenia przyjmowane są w terminie 23 stycznia – 15 marca 2017 r.

Następnym krokiem, po dokonaniu rejestracji, jest wykonanie przez zgłoszoną grupę/klasę pracy konkursowej, czyli kolażu wyrażającego ideę „Wrocław – kochamy nasze miasto”. Praca powinna być stworzona na kartonie, w formacie 100 x 70 cm, w poziomie. Zdjęcie gotowej pracy nauczyciel umieszcza na wspomnianej stronie internetowej, w terminie 1 lutego – 15 marca 2017 r.

Nagrody

Kolaże zrealizowane przez dzieci zostaną poddane głosowaniu internautów. W ten sposób ze wszystkich prac konkursowych (osobno dla obu kategorii wiekowych: przedszkolaki i uczniowie)  zostanie wyłonionych dziesięć o największej liczbie głosów. Kolejne dziesięć wybierze pięcioosobowe jury, w skład którego wchodzić będą artysta-plastyk oraz przedstawiciele patronów i sponsora. Spośród 20 finalistów jury wybierze laureatów 1 miejsca Grand Prix, 2 i 3 miejsca oraz 7 wyróżnień (osobno dla każdej z dwóch kategorii wiekowych). Nagrody otrzymają zarówno zwycięskie przedszkole/szkoła, jak i nauczyciel/opiekun oraz dzieci z grupy/klasy. Wśród nagród są m.in.: 2x projektor multimedialny, 2x tablet, 2x telewizor, 2x czytnik e-book oraz liczne upominki dla najmłodszych (puzzle, quizy, książki i koszulki). Łączna pula nagród to 31 tys. PLN. Ogłoszenie wyników nastąpi 26 kwietnia 2017 r.

Zwycięska praca zostanie wydana w formie pamiątkowej pocztówki. Ponadto 15 szkół i 15 przedszkoli, które jako pierwsze zgłoszą chęć udziału w konkursie, otrzymają nagrodę specjalną – wizytę Przewodnika Miejskiego z Towarzystwa Miłośników Wrocławia, który poprowadzi bezpłatne zajęcia poświęcone historii, architekturze i środowisku Wrocławia.

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ