KE jednak docenia polski rząd

szydlo.jpg
Komisja Europejska i agencje ratingowe chwalą polski rząd, który – ich zdaniem – prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju. W raporcie określono, że ministrowe Beaty Szydło z jednej strony dbają o gospodarkę i zrównoważony rozwój, z drugiej zaś o finanse, tj. budują budżet, który służby polskim rodzinom.

KE jest europejską instytucją, która od dłuższego czasu przygląda się wszystkiemu, co dzieje się w Polsce. Rząd Beaty Szydło został określony jako ten, który prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju.

– Jesteśmy zrównoważeni i z punktu widzenia makro-, i mikroekonomicznego, zarówno pod względem społecznym, jak i gospodarczym. Bardzo się cieszę, że to zostało dostrzeżone także przez agencje ratingowe – mówił wicepremier Morawiecki, który wraz z premier Beatą Szydło podsumowywał to, co zostało do tej pory zrobione.

Polityka tego rządu jest diametralnie odmienna od tego, co realizowali poprzednicy. Przede wszystkim nacisk został położony na polskie rodziny, a nie na wskaźniki, czy będą wyższe, czy niższe o 0,2 proc. Polskie rodziny i ich dobrobyt są teraz celem. I temu zostało podporządkowane zarówno uszczelnianie ściągalności podatków na realizację programów prorozwojowych i prospołecznych, jak i trzymanie w ryzach deficytu finansów publicznych, także stabilności makroekonomicznej z jednoczesnym wzmacnianiem wzrostu gospodarczego.

– My tak właśnie patrzymy na gospodarkę, na budżet, na rozwój – mówił wicepremier Morawiecki. – Jeżeli minister finansów może przyczynić się do tego, że dochody będą się pojawiały w budżecie z tych mafii VAT-owskich, z tych wielkich korporacji, które unikają płacenia podatków, to dla mnie jest to wielki honor, że mogę się do tego przyczynić, że rosną wysoko płatne miejsca pracy – uważa wicepremier.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ