Prowadził autobus mając blisko 2,4 promila

policja fala 2.jpg

Policjanci z legnickiej drogówki interweniowali wobec mężczyzny, który prowadził pod wpływem alkoholu autobus. Kierowca miał blisko 2,4 promila. Jak ustalili policjanci, na jednym ze skrzyżowań, podczas nieprawidłowego manewru skręcania, uderzył on prawym bokiem autobusu w drzewo, a następnie najechał na barierę ochronną, czym spowodował unieruchomienie pojazdu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulicy Żytniej z ulicą Jaworzyńską. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy udali się na miejsce zgłoszenia ustalili, że kierujący autobusem, 69 – letni mężczyzna podczas nieprawidłowego manewru skręcania, uderzył prawym bokiem pojazdu w drzewo, a następnie najechał na barierę ochronną, powodując całkowite unieruchomienie pojazdu.
W trakcie czynności na miejscu policjanci zauważyli, że mężczyzna ma problem z utrzymaniem równowagi, a podczas rozmowy wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Wobec tego przebadano go na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało u mężczyzny blisko 2,4 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Na szczęście w autobusie, znajdował się wyłącznie kierowca.

Dalszy los nieodpowiedzialnego kierowcy leży w rękach sądu. Jako nietrzeźwemu kierującemu, 69 – latkowi grozi teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KP w Legnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ