Ziemkiewicz: UE to gigantyczny pasożyt

rafał ziemkiewicz.jpg

„W Unii Europejskiej trwa akurat sezon wyborczy. Nikt się tym nie pasjonuje, poza bezpośrednio zainteresowanymi i kibicującymi im mediami” – zwraca uwagę Rafał Ziemkiewicz.

Jak dodaje, ta sytuacja z punktu widzenia prostego obywatela jest o tyle ciekawa, że w na co dzień zgodnej mafii pojawiają się na tyle silne konflikty, że niektórzy zaczynają „sypać”. Tak właśnie stało się w przypadku Jeana-Clauda Junckera.

„Nigdy nie pisałem o nim inaczej niż per „stary przekrętacz”, ale dopiero w ramach porachunków między europejskimi „socjaldemokratami” a „chadekami” (biorę nazwy politycznych klanów w cudzysłów, bo te identyfikacje są już od wielu lat czysto umowne) europejskie media puściły farbę o sprawach, które niby nie są tajemnicą, ale mocą politycznej europoprawności nie wolno było ich zauważać” – pisze dziennikarz.

Ziemkiewicz przypomniał, że to dzięki. między innymi, Junckerowi Luksemburg od lat jest gigantyczną pralnią pieniędzy.

„Ta pralnia pozwala koncernom przeznaczać zyski na nowe gulfstreamy dla prezesów zamiast na okrzyczaną „sprawiedliwość społeczną” i „europejską solidarność”, z której unijni przywódcy są tak bardzo dumni i tak chętnie pouczają w tej kwestii innych, a już Polskę zwłaszcza” – zwraca uwagę Ziemkiewicz.

Dodaje jednak, że istotą problemu nie jest obłuda jednego polityka, ale „chora konstrukcja unijnego „superpaństwa”, które nie potrafi spełnić żadnych oczekiwanych przez Europejczyków zadań”.

„Jest natomiast gigantycznym pasożytem, hubą wysysającą soki z gospodarki kontynentu i kolonialną strukturą obezwładniającą państwa narodowe, zwłaszcza te nowo wcielone, by otworzyć je na eksploatację i, trzeba użyć tego niemodnego słowa, wyzysk korporacji i banków mających swe korzenie w krajach „starej Unii” i żyjących w symbiozie z partyjnymi nomenklaturami oraz eurokracją” – pisze Ziemkiewicz.

stefczyk.info/uziemkiewicza.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj