CBA ZAWIADAMIA PROKURATURĘ WS. KONTROLI W URZĘDACH MARSZAŁKOWSKICH

Cba 2.jpg
fot: youtube

Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło już pięć zawiadomień do prokuratury w związku z trwającymi kontrolami 16 urzędów marszałkowskich.

Szef biura Ernest Bejda przedstawił posłom z Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej informację na temat kontroli unijnych projektów. Obejmuje ona m.in. działania urzędów przy wdrażaniu i zarzadzaniu programami, ale także beneficjentów.

– Centralne Biuro Antykorupcyjne uznało, że w kilku przypadkach mamy do czynienia ze stanem uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa i wobec stwierdzenia powyższego stanu złożyliśmy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw w pięciu przypadkach. Prokuratura w każdym z nich wszczęła postępowanie przygotowawcze. Zawiadomienia dotyczą urzędów marszałkowskich województwa lubelskiego, wielkopolskiego oraz małopolskiego. Dwie sprawy dotyczą wyłaniania tzw. grup producenckich i potem podejmowaniu decyzji o uznaniu danego podmiotu za grupę producencką, jak również o późniejszym finansowaniu – wskazywał Ernest Bejda.      

CBA zakończy kontrolę pod koniec marca tego roku. Prowadzi je ok 50 funkcjonariuszy.

Kontrolą objęto decyzje finansowe dotyczące wybranych programów operacyjnych z lat 2007-13. Wartość kontrolowanych projektów wynosi ok. 4 mld 320 mln zł.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ