Ponad 37 mln zł z Unii na inwestycje w edukację

yt

Zarząd Województwa zatwierdził dziś listę projektów, które otrzymają dofinansowanie inwestycji w edukację podstawową i gimnazjalną na Dolnym Śląsku. W ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu do dyspozycji było aż 37 milionów złotych pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Unijne dofinansowanie otrzymają 34 projekty.

Dzięki dotacji z unii szkoły, które przeszły pozytywnie nabór będą mogły poprawić warunki nauczania w swojej placówce. Fundusze zostaną przeznaczone m.in. na rozbudowę bądź remonty szkół, wyposażenie pracowni matematyczno-przyrodniczych, modernizację pracowni cyfrowych czy zakup nowoczesnego sprzętu i materiałów dydaktycznych.

– Konsekwentnie podnosimy standardy edukacji w naszym regionie. W trzech z pięciu obszarów gdzie składano wnioski udało się rozdysponować wszystkie dostępne środki. Unijne dofinansowanie otrzyma w sumie 34 wnioskodawców  – podsumowuje Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Nabór skierowany był do beneficjentów realizujących przedsięwzięcia na terenie 5 Obszarów  Strategicznej Interwencji (OSI). Chodzi o tereny poza aglomeracjami: wałbrzyską, wrocławską i jeleniogórską. Dofinansowanie trafi m.in. do placówek z obszaru legnicko-głogowskiego, ziemi kłodzkiej, dzierżoniowskiej i ząbkowickiej, Doliny Baryczy czy okolic Bolesławca i Zgorzelca.

Największe dofinansowanie otrzyma projekt gmina Szczytna, która planuje rozbudowę szkoły wartą ponad 5,5 mln zł.  Dofinansowanie tego projektu wyniesie ponad 4,7 mln złotych.

Nieco mniejsze dofinansowanie uzyskały projekty zakładające przeprowadzenie modernizacji pracowni specjalistycznych oraz zakup pomocy dydaktycznych. Niemal 2 mln złotych dofinansowania przypadło gminie Bolesławiec planującej modernizację pracowni cyfrowych w 9 szkołach, a Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska uzyskała niemal dwuipółmilionowe dofinansowanie na adaptację i wyposażenie pracowni matematyczno przyrodniczych i cyfrowych w sprzęt i pomoce dydaktyczne.

źródło: umwd.dolnyslask.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj