Premier Szydło po spotkaniu z premierem Łotwy: kwestie bezpieczeństwa są priorytetowe

szydło.png
fot. youtube.com
– Mogliśmy rozmawiać w czasie naszego spotkania o bardzo ważnych sprawach dotyczących kilku kwestii, które są w tej chwili najistotniejsze z punktu widzenia współpracy bilateralnej polskiej i łotewskiej – powiedziała premier Beata Szydło podczas wspólnej konferencji w Warszawie, po spotkaniu z premierem Łotwy Mārisem Kučinskisem. – Cieszę się, że mogliśmy porozmawiać o sprawach, które jeszcze bardziej pogłębią nasze doskonałe stosunki – dodała.
– Trudno dzisiaj, w tak czasach zmiennych, nie rozmawiać o sprawach bezpieczeństwa – podkreśliła premier. – Tym bardziej, że nasza współpraca w ramach NATO, decyzje podjęte na szczycie w Warszawie – dotyczące wzmocnienia wschodniej flanki – są bardzo satysfakcjonujące dla obydwu państw. Premier podkreśliła, że rozmowy dotyczyły także działań hybrydowych – jak im się przeciwstawiać.

Premier poinformowała, że omówione zostały też sprawy dotyczące obecnych działań Rosji, jak i współpracy między państwami naszego regionu w zakresie bezpieczeństwa. Podkreśliła, że „zarówno dla Polski, jak i dla Łotwy, kwestie bezpieczeństwa są priorytetowe”.

Kolejny temat poruszany przez premierów, to sprawy dotyczące zmian w Unii Europejskiej. Przypomniała, że w przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy, nieformalny szczyt w ramach prezydencji maltańskiej, podczas którego będą poruszane problemy związane z rozpoczynającą się procedurą wyjścia Wlk. Brytanii z UE.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ