Ostatnie dni na podziwianie świątecznego wystroju Wrocławia

katedra.jpg

2 lutego rozpoczniemy demontaż dekoracji stanowiących świąteczny wystrój Wrocławia: pięciu choinek, ozdób w fontannach, ledowych gwiazd umocowanych na latarniach i przewieszonych nad ulicami na Starym Mieście.

Zachęcamy gorąco do wykorzystania najbliższego weekendu do wykonania pamiątkowych zdjęć wszystkich dekoracji, bo jest to ostatni sezon iluminacji, której motywem przewodnim była gwiazda Turonia.

W grudniu br. pojawią się zupełnie nowe elementy świątecznych dekoracji, zgodne z koncepcją nad którą prace zakończą się latem.

Wszystkie dekoracje są wydzierżawione od konsorcjum firm Odeon i Elektrotim, które wygrało przetarg na montaż, dzierżawę i demontaż iluminacji.  Umowa została zawarta na trzy sezony i właśnie wygasa. Iluminacja jest wykonana w 100% w technologii LED,  jest więc energooszczędna i przyjazna środowisku. Roczny koszt dzierżawy z montażem i demontażem wyniósł około 2 mln. zł.

Więcej na temat tradycji świątecznego dekorowania miasta piszemy tutaj: http://www.zdium.wroc.pl/iluminacja-swiateczna-na-sezony-20142015-20162017/

źródło:zdium.wroc.pl

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ