Pendolino niezdolne do jazdy

tory kolejowe.jpg

W pierwszych dniach stycznia zima wyeliminowała z ruchu część składów pociągów Pendolino. Niezdolne do jazdy pociągi zostały zastąpione taborem rezerwowym, zwykle bardzo zdezelowanymi wagonami, pamiętającymi czasy późnego PRL-u.

Spotkało się to z irytacją pasażerów, którzy wykupili znacznie droższe bilety na nowe i czyste pociągi klasy Inter City Premium, a przyszło im podróżować zdezelowanymi pociągami, w których część wyposażenia (w rodzaju regulacji temperatury) zwyczajnie nie działa. Poza tym w cenę biletów I klasy w EIP jest wliczony posiłek a w klasie II – ciepłe i zimne napoje. W pociągach, którymi Pendolino zastąpiono, pomimo niezmniejszonej ceny – usługi takiej nie ma wcale.

Najważniejszy wniosek jest jednak taki, że pociągi Pendolino po prostu nie nadają się do eksploatacji w warunkach polskiego klimatu.

Przyczyny, dla których kupiono te bezużyteczne w okresie zimowym pociągi, podczas gdy lepsze, tańsze, wcale nie wolniejsze, a „nie bojące się zimy” produkowane są w Polsce – znają chyba tylko członkowie niesławnej pamięci rządu PO-PSL.

źródło: gazeta Obywatelska

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ