Poznali się przypadkiem na dworcu kolejowym, a następnie wspólnie dokonali rozboju z użyciem noża

noż.jpg

Telefon komórkowy oraz 10 złotych wydali napastnikom dwaj młodzi mężczyźni, napadnięci w świdnickim parku. Sprawcy grozili pokrzywdzonym nożem, przykładając jednemu z nich ostrze do szyi. Policjanci ze Świdnicy jeszcze tego samego dnia zatrzymali obu podejrzewanych. Okazali się nimi mężczyźni, którzy poznali się bezpośrednio przez zdarzeniem na świdnickim dworcu kolejowym, a następnie wspólnie zrealizowali swój przestępczy plan. Obaj zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia każdemu z nich grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w parku przy ul. Armii Krajowej w Świdnicy. Idący tamtędy 16 – latek oraz jego 20 – letni kolega zostali napadnięci przez dwóch napastników. Sprawcy grożąc pokrzywdzonym nożem i przykładając jednemu z nich nóż do szyi, zmusili ich do wydania telefonu komórkowego oraz pieniędzy, które mieli przy sobie, czyli zaledwie 10 złotych.
O zajściu została powiadomiona świdnicka policja. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze pionu kryminalnego zatrzymali obu podejrzewanych. Okazali się nimi mężczyźni w wieku 22 oraz 27 lat. Obaj tego dnia przyjechali do Świdnicy i poznali się przypadkiem na dworcu kolejowym. Tam wspólnie paląc papierosy i licząc na łatwe wzbogacenie się doszli do wniosku, że razem dokonają rozboju. W pobliskim parku zrealizowali następnie swój przestępczy plan.

Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia każdemu z nich grozi kara 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Świdnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ