Ziemkiewicz: “Odbija nam. Jedyna pociecha, że innym też odbija”

rafał ziemkiewicz.jpg
fot. youtube

“Jest taki proces, że jak się obejmie władzę, to najpierw w tych fotelach trzeba się rozsiąść, a potem zauważa się, że właściwie “można nam wszystko”. I nagle zaczyna się lekceważenie i arogancja, zwłaszcza jak się okazuje, że opozycja to są pajace. W związku z tym immunitet, kogut na dach i balangujemy” – stwierdził Rafał Ziemkiewicz na antenie Telewizji Republika.

Ziemkiewicz przypomniał, że kilka razy pisał o tym, żeby rządzący się nie rozzuchwalali.

“Jest taki mechanizm, każda formacja myśli “dobrze rządzimy”, a potem pojawia się jakiś incydent” – stwierdził dziennikarz i wyjaśnił, że owym incydentem jest wypadek ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

“Dzisiaj cała czołówka gazet to Antoni Macierewicz, który pochwalił się, że kierowca przewiózł go z Warszawy do Torunia w 1 godz. i 45 minut. Oczywiście możemy teraz mówić, że to wstrętne, że to jest nagonka. Wiadomo, że wszystkie media będą chciały dotrzeć do tych kierowców poszkodowanych w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50” – zaznaczył Ziemkiewicz.

Zdaniem publicysty, słabością szefa MON jest także Bartłomiej Misiewicz.

“Tego nie można zrozumieć. Tak jak Jarosław Kaczyński miał kiedyś dziwne uczucia do Adama Hofmana, któremu wszystko uchodziło na sucho, ale do pewnego momentu” – powiedział publicysta.

Ziemkiewicz krytycznie wyraził się o gali tygodnika “wSieci” i nagrodzie Człowieka Wolności, przyznanej Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jak stwierdził, nie bardzo rozumie, po co się ośmieszać taką galą.

“Siedzi Jarosław Kaczyński, stoi cały rząd za nim i bije brawa. Można powiedzieć, że Kaczyński jest człowiekiem sukcesu, ale on otrzymał nagrodę człowieka wolności. Niech mi ktoś powie, czy cień Jarosława Kaczyńskiego urósł przez to, że tygodnik, który jest uważany za tygodnik pisowski mianował go swoim człowiekiem?” – skrytykował  Ziemkiewicz i dodał:

“Odbija nam. Jedyna pociecha, że innym też odbija” – stwierdził Ziemkiewicz.

źródło: stefczyk.info

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ