Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w banku!

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE ma na celu poszerzenie ogólnej wiedzy o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów tożsamości przez każdą osobę, której taka sytuacja się przytrafiła.

Nie ma znaczenia, czy stało się to w wyniku zgubienia lub kradzieży. Zastrzegać utracone dokumenty powinniśmy wszyscy – niezależnie od tego, czy jesteśmy już klientami jakiegoś banku, czy też nigdy z usług bankowych nie korzystaliśmy. Jaworscy policjanci wspierają aktywnie akcję informacyjną systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.

O skutkach nie zgłoszenia utraty dokumentu przekonało się wiele osób, kiedy do drzwi ich mieszkań zapukali komornicy. System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE chroni osoby, które utraciły swoje dokumenty tożsamości. Ogranicza możliwości ich późniejszego wykorzystania do celów przestępczych popełnianych w imieniu i na szkodę osoby, która dokumenty utraciła – informuje podkom. Kordian Mazuryk z jaworskiej policji .

Co robić w przypadku utraty dokumentów?

  • Natychmiast zastrzec je w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE – w swoim banku lub w dowolnym banku przyjmującym zastrzeżenia także od osób niebędących jego klientami.
  • Powiadomić Policję (gdy utracono je w wyniku kradzieży).
  • Zawiadomić najbliższy organ gminy lub placówkę konsularną i wyrobić nowy dokument. Informacje dotyczące konieczności zawiadomienia organu gminy o utracie dokumentu, znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zobacz szczegóły na www.dokumentyzastrzezone.pl 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ