„Razem bezpieczniej”- podsumowanie współpracy służb działających w koalicji na rzecz bezpieczeństwa

W Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie podsumowujące działania prewencyjne wszystkich służb działających w koalicji na rzecz bezpieczeństwa na terenie miasta w 2016 roku. Obecni byli przedstawiciele samorządów, placówek oświatowych oraz służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Osoby i instytucje, które aktywnie i z poświęceniem realizowały zadania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców oraz swoim działaniem przyczyniły się do jego podniesienia, otrzymały statuetki i dyplomy.

W spotkaniu udział wzięli m.in. Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, jego zastępca Jerzy Łużniak, starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska, Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Markowski, Komendant Straży Miejskiej Jerzy Górniak, dyrektor WORD w Jeleniej Górze Robert Tarsa, a także przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego, PCK, GOPR, Straży Miejskiej, Straży Granicznej oraz przedstawiciele szkół i instytucji wspierających działania na rzecz bezpieczeństwa w mieście.

Działania prewencyjne realizowane na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców w 2016 roku ukierunkowane były głównie na bezpieczeństwo najmłodszych (przedszkolaków), uczniów szkół oraz seniorów. Policjanci z innymi służbami uczestniczyli m.in. w różnego rodzaju festynach, realizowali akcje prewencyjne – np. Bezpieczne Wakacje, Ferie, Bezpieczna droga do szkoły oraz szereg innych działań profilaktyczno – edukacyjnych.

Funkcjonariusze spotykali się m.in. z uczniami i nauczycielami w szkołach, gdzie propagowali zasady bezpiecznych zachowań w domach, w szkole, na ulicy, w kontakcie z obcym, agresywnym psem oraz bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożeń terrorystycznych.

Na zakończenie Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła podziękował wszystkim służbom i instytucjom za zaangażowanie i wręczył wraz ze swoim zastępcą Jerzym Łużniakiem oraz starostą Anną Konieczyńską zasłużonym statuetki i dyplomy. W imieniu jeleniogórskiej Policji statuetkę oraz dyplom za działalność na rzecz bezpieczeństwa w mieście odebrał Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Markowski.

Za zaangażowanie i udział w działaniach profilaktycznych wyróżniona została również st. sierż. Beata Sosulska – Baranz funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze

(Źródło – KMP w Jeleniej Górze)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ