45 tysięcy papierosów i 11 kilogramów tytoniu w pomieszczeniu gospodarczym. Zatrzymanych dwóch mężczyzn.

Wrocławscy funkcjonariusze ujawnili w jednym z pomieszczeń gospodarczych wyroby akcyzowe w postaci ponad 100 litrów spirytusu, 45 tysięcy papierosów i blisko 11 kilogramów tytoniu. Towar nie posiadał wymaganych oznaczeń. W tej sprawie zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności procederu.

Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowego i Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 43 lat w związku z posiadaniem towarów bez wymaganych znaków akcyzowych. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic osiedla Kosmonautów. Policjanci ujawnili tam w jednym z pomieszczeń gospodarczych nielegalne wyroby tytoniowe oraz alkohol.

W wyniku przeszukania pomieszczenia funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 45000 sztuk papierosów różnych marek oraz blisko 11 kilogramów tytoniu, a także spirytus w różnych butelkach w łącznej ilości ponad 100 litrów. Wyroby te nie posiadały wymaganych znaków akcyzowych.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych towarów oraz to, co zatrzymani zamierzali z nimi zrobić. Obaj mężczyźni po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Wrocław Fabryczna.

źródło: KWP Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ