Bezcenna riposta Dudy: Kobiety zwalniają się przez 500+? Zapłaćcie im więcej

materiały prasowe

W najbliższym czasie ustawa obniżająca wiek emerytalny zostanie podpisana – powiedział w trakcie wizyty w Łęcznej prezydent Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał, że jest to spełnienie obietnicy wyborczej, która padła w trakcie debaty telewizyjnej.

– Nad tym projektem pracowano długo i wnikliwie oraz analizowano sytuację finansową. Rozmawiałem kilkukrotnie z panią premier i panią prezes ZUS na ten temat; ta reforma jest przygotowana, przeanalizowana -powiedział prezydent. Projekt ustawy został uchwalony i zostanie przeze mnie w najbliższym czasie ta ustawa podpisana – dodał prezydent.

– Chciałbym, żebyśmy Polskę doprowadzili do takiego stanu, że większość ludzi w Polsce powie: ‚Bardziej mi się opłaca zostać tutaj, bo mogę się tutaj realizować. Może nie zarobię tak dobrze, jak gdybym to samo robił w Anglii czy w Niemczech, ale to już zupełnie przyzwoite warunki, które zapewniają mi przyzwoite życie, w którym nie muszę się martwić o swój byt”. To jest ten cel zasadniczy. Kiedy słyszę lament w gazetach, że niektóre firmy mają problem, bo się pracownice zwalniają, bo jest program 500+ i kobiety mówią, że się im nie opłaca pracować za 1200 zł, to mówię: „To bardzo dobrze. To im zapłaćcie więcej. Po prostu – zakończył prezydent.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ