Miliony złotych na wrocławskie projekty badawcze

uniwe23.jpg

Ponad 225 mln zł podzieliło Narodowe Centrum Nauki w konkursach Maestro, Harmonia i Sonata Bis. Wśród beneficjentów są uczeni związani z wrocławskimi uczelniami i instytutami naukowymi.

W trzech konkursach Narodowego Centrum Nauki oceniono 672 projekty. Zdecydowano o dofinansowaniu 161 zadań, przeznaczono na to 225 mln zł. W programie Maestro uznani uczeni otrzymują pieniądze na realizację pionierskich projektów naukowych. Grant w programie Harmonia pozwala na prowadzenie badań razem z zagranicznymi ośrodkami, natomiast laureaci Sonaty BIS fundusze z NCN mogą wydać na założenie nowego zespołu badawczego.

Najhojniej obdarowani zostali pracownicy naukowi związani z Uniwersytetem Wrocławskim – na realizację badań w programach Harmonia i Sonata Bis, dostaną w sumie ponad 8 mln 150 tys. zł. Prawie osiem milionów złotych przyznano badaczom Politechniki Wrocławskiej.

Wśród laureatów konkursów są także uczeni: Uniwersytetu Medycznego (1 mln 838 tys. zł) i Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu (954 tys. zł).

Lista beneficjentów na stronie Narodowego Centrum Nauki TUTAJ.

źródło: wroclaw.pl

za  Tomasz Wysocki

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ