PROF. J. ŻARYN: DOKUMENTY ŚWIADCZĄ O ŚWIADOMEJ WSPÓŁPRACY LECHA WAŁĘSY Z SB


Sprawa dotycząca współpracy Lecha Wałęsy, jako TW „Bolek” w latach ’70 została zakończona i wyjaśniona – powiedział prof. Jan Żaryn, historyk. Dodał, że dokumenty świadczą o świadomej współpracy Wałęsy z SB w latach 70.

Prof. Jan Żaryn zaznaczył także, że opinia biegłych nie pozostawia już żadnych innych możliwości, niż ta jedyna, że Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem o pseudonimie „Bolek”.

– Wszelkie dokumenty, które udało się dzisiaj rozpoznać opinii publicznej, po raz kolejny świadczą o współpracy, była to współpraca świadoma, była to współpraca, która powoduje, że historycy mogą dziś na bazie tej wiedzy, którą posiadamy w pełni odpowiedzialnie mówić i pisać, że Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem o pseudonimie „Bolek” w latach 1970-1974 – mówi prof. Jan Żaryn.

Opinię biegłych w sprawie dokumentów teczki personalnej i teczki pracy TW „Bolek” zaprezentowano dziś w warszawskiej siedzibie IPN. Opinię „z zakresu badania pisma ręcznego” przygotował Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna w Krakowie.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ