Centkiewicz: Do grafologów akta Bolka wysłało poprzednie kierownictwo IPN wybrane jeszcze przez PO

Jeszcze wczoraj lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna grzmiał, że opinia biegłych ws. teczki TW „Bolka” to „realizacja politycznego zamówienia” wynik wojny politycznej z samym Wałęsą prowadzonej „na zlecenie PiS”, tymczasem zaledwie jednym wpisem na Twitterze Sławomir Cenckiewicz podważył cały sens tej narracji. Okazuje się bowiem, że badania grafologiczne zleciło jeszcze poprzednie kierownictwo IPN.

Jak informowaliśmy już na łamach portalu niezalezna.pl IPN poinformował, że z opinii biegłych Instytutu Sehna w Krakowie dot. teczki TW „Bolek” jednoznacznie wynika, że zobowiązanie do współpracy z SB podpisał Lech Wałęsa. Szef pionu śledczego IPN Andrzej Pozorski podkreśla, że autentyczne są podpisy Wałęsy pod odręcznymi pokwitowaniami odbioru pieniędzy za informacje przekazane funkcjonariuszom SB. Autentyczne okazały się również doniesienia z podpisem „Bolka”.

 – Decyzja IPN ws. Lecha Wałęsy to realizacja politycznego zamówienia. To niszczenie polskiej historii,niszczenie autorytetów. Na zlecenie PiS.  […] Jarosław Kaczyński kilka dni temu zostaje Człowiekiem Wolności, a Lech Wałęsa jest wyklinany od czci i pamięci, robi się z niego agenta komunistycznych służb. To jest skala absurdu i nienormalności polityki PiS – oburzał się Schetyna.

Sławomirowi Cenckiewiczowi wystarczył zaledwie jeden wpis na Twitterze, aby całkowicie obalić narrację Schetyny.

– Ależ to żałosne… Do grafologów akta Bolka wysłało poprzednie kierownictwo IPN wybrane jeszcze przez PO – napisał Sławomir Centkiewicz

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj