Donald Tusk wśród zagrożeń dla UE wymienił… administrację Trumpa

Donald Tusk nowy łady ue.jpg
fot. youtube.com
Donald Tusk wystosował list otwarty do szefów państw i rządów, w którym podkreślił, że Unia Europejska stoi przed zagrożeniami. Przewodniczący Rady Europejskiej wymienił wśród nich… administrację nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.

Donald Tusk w swoim liście, wskazał na niebezpieczeństwo ze strony Rosji i Chin. „Obserwujemy coraz bardziej asertywne Chiny, agresywną politykę Rosji wobec Ukrainy oraz jej sąsiadów, wojny, terroryzm oraz destabilizację w Afryce i na Bliskim Wschodzie oraz radykalny islam, który doprowadził do utworzenia kalifatu na terenie Iraku oraz Syrii” – napisał.

Co ciekawe, zagrożenie ze strony Rosji oraz Chin, zestawił z administracją Donalda Trumpa i tendencjami „nacjonalistycznymi” i „ksenofobicznymi” w Europie. „Amerykańska administracja z niezwykle proeuropejskiej stała się eurosceptyczna, co oznacza, że Stany Zjednoczone zapewne nie będą dla UE aż takim oparciem, jak do tej pory, a wręcz mogą stać się zagrożeniem” – poinformował.

Wśród zagrożeń dla UE wymienił jeszcze terroryzm i radykalny islam.

„Potrzebna jest nam duma z tego, co udało się do tej pory osiągnąć” – napisał i zaapelował o odwagę, solidarność i determinację europejskich przywódców, bo – w przeciwnym razie – Unii Europejskiej może grozić rozpad.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ