Zatrzymani po pościgu – kierowca był nietrzeźwy, a pasażer posiadał amunicję bez zezwolenia

Policja zatrzymanie.jpg

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który po tym jak wjechał swoim samochodem w ścianę sklepu w Świebodzicach, porzucił pojazd i uciekł z miejsca kolizji. Jeszcze bardziej był pijany pasażer, który posiadał przy sobie kilkadziesiąt sztuk amunicji bez zezwolenia. Obu mężczyzn po pościgu zatrzymali policjanci z powiatu świdnickiego. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło na terenie Świebodzic. Rozpędzony samochód wypadł z drogi i uderzył w ścianę sklepu. Według naocznych świadków kierowca nie był w stanie wycofać i powrócić na jezdnię, wobec czego wraz z pasażerem pośpiesznie opuścił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia.

O całej sytuacji powiadomiony został oficer dyżurny miejscowego komisariatu policji, który natychmiast skierował tam policjantów. Funkcjonariusze dysponując rysopisami „uciekinierów”, po chwili zatrzymali obu mężczyzn. Jak się okazało ucieczka z miejsca kolizji spowodowana była między innymi stanem nietrzeźwości, w jakim się znajdowali. 35-letni kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast jego o 3 lata młodszy pasażer ponad 2,7 promila. Jakby tego było mało pasażer posiadał przy sobie bez zezwolenia 24 sztuki ostrej amunicji kalibru 9 minimetrów. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

35-latek za spowodowanie kolizji ukarany został mandatem karnym. Usłyszał także zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności. 32-latkowi z kolei przedstawiono zarzut posiadania amunicji bez zezwolenia, za co w świetle obowiązujących przepisów grozi kara do 8 lat więzienia.

Źródło: KPP w Świdnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ