Magdalena Piasecka – nowy wiceprezydent Wrocławia

foto: wroclaw.pl

Kwiaty, podziękowania i życzenia – tak Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, pożegnał dotychczasowego wiceprezydenta Annę Szarycz i powitał nowego wiceprezydenta Magdalenę Piasecką z Nowoczesnej. Zmiana na stanowisku to rezultat porozumienia prezydenta Wrocławia z Nowoczesną i podpisanej, 2 lutego 2017 r., koalicji określającej zasady współpracy.

O zmianie na stanowisku wiceprezydenta Rafał Dutkiewicz poinformował w obecności wszystkich swoich zastępców i skarbnika miasta. – Dokonałem zamiany na stanowisku wiceprezydenta Wrocławia i ta decyzja jest podyktowana wyłącznie względami politycznymi – podkreślił Rafał Dutkiewicz i dodał, że Anna Szarycz zostanie w Urzędzie Miejskim i będzie jego doradcą ds. polityki zdrowotnej i społecznej oraz dialogu międzykulturowego.

Prezydent podkreśl, że propozycję kandydatki na funkcję wiceprezydenta przedstawiła Nowoczesna i ma ona charakter polityczny, natomiast decyzja o powołaniu ma charakter administracyjny.

– Mamy pełne porozumienie między moim środowiskiem i Nowoczesną, że polityka będzie uprawiana na poziomie Rady Miejskiej, ale ona nie wkracza do kierowanego przez nas wspólnie Urzędu Miejskiego – zaznaczył prezydent.

Turystyka, zieleń i edukacja

Magdalena Piasecka obejmie funkcję 6 lutego. Prezydent przedstawił zakres jej obowiązków.

– Będzie odpowiadała za kwestie związane z turystyką ze szczególnym uwzględnieniem turystyki biznesowej. Będzie nadzorowała tzw. zielony departament (powstanie w związku ze staraniami Wrocławia o tytuł Zielonej Stolicy Europy), obejmie nadzorem politykę mieszkaniową związaną z Zarządem Zasobu Komunalnego i ze spółką Wrocławskie Mieszkania. Wspólnie będziemy sprawować nadzór nad departamentem edukacji – wylicza Rafał Dutkiewicz.

– Chcę podziękować dwóm panom: prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi i Ryszardowi Petru i Nowoczesnej za ogromna zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Wiem, co będzie spoczywało na moich barkach. Mam nadzieję, że swoją energią, doświadczeniem i pracą przy międzynarodowych projektach będą w stanie realizować wszystkie powierzone mi zadania. Natomiast moja misja będzie skupiała się na służeniu mieszkańcom. Będę starała się, najlepiej jak potrafię, robić dobro dla miasta by żyło się nam zdecydowanie lepiej – podkreśla Magdalena Piasecka i dodaje, że w pierwszych planach ma spotkania z radnymi miejskimi i radami osiedli. Pytana czy w najbliższych wyborach będzie kandydowała na prezydenta Wrocławia odpowiedziała – Teraz to pytanie absolutnie nie na miejscu. Muszę najpierw udowodnić, że będą dobrym wiceprezydentem.

źródło: wroclaw.pl

za : Jarek Ratajczak

czytaj: Nie milkną komentarze po zmianach w ratuszu. Grzechnik: Czy nowa wiceprezydent Wrocławia zaśpiewa tak jak zagra jej prezydent?

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ