Odpowie za kradzież słodyczy w markecie

policja fala 2.jpg

Policjanci z Wołowa zatrzymali mężczyznę, który ze sklepu ukradł artykuły spożywcze. Funkcjonariuszy już kilkanaście minut po kradzieży wytypowali podejrzanego. Mężczyzna idący ulicą odpowiadał rysopisowi złodzieja z miejsca zdarzenia. Łupem sprawcy padły głównie słodycze. Za kradzież odpowie teraz przed sądem, a grozić u może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie otrzymał informację o kradzieży artykułów spożywczych na terenie jednego z marketów przez nieznanego sprawcę. Osoba zgłaszająca podała rysopis sprawcy, który natychmiast został przekazany funkcjonariuszom pełniącym służbę na terenie miasta. Już po kilkunastu minutach od kradzieży policjanci z patrolu operacyjnego zauważyli młodego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi.
Mężczyzna zaczął uciekać i po krótkim pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Ścinawy. Podejrzany przyznał się do kradzieży, nie tłumaczył jednak powodów swojego zachowania, nie chciał wyjaśnić, co zrobił ze skradzionymi słodyczami.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz sprawdzają czyn zatrzymany 21-latek nie ma na swoim koncie więcej podobnych czynów. Za kradzież grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Wołowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj