Przetarg na przebudowę kolejnego fragmentu ul. Dyrekcyjnej

dyrekcyjna333.jpg

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na przebudowę kolejnego fragmentu ul. Dyrekcyjnej. To już drugie podejście do tej inwestycji.

– Pierwszy raz poszukiwania wykonawcy rozpoczęły się równolegle z ogłoszeniem przetargu na przebudowę Hubskiej. Jednak część postępowania dotyczącą ul. Dyrekcyjnej unieważniono po otwarciu ofert. Były zbyt drogie – mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Wspólny przetarg dla tych zadań nie był przypadkowy. Ulice łączą się i ze względów komunikacyjnych wskazane jest by ściśle koordynować te przedsięwzięcia. Dlatego też w dokumentacji prowadzonego właśnie postępowania istnieje zapis, że wykonawca musi się dostosować do harmonogramu robót na ul. Hubskiej.

Swoim zakresem przebudowa Dyrekcyjnej, polegać będzie głównie na wymianie nawierzchni i obejmie odcinek od ul. Joannitów do Hubskiej. Część od Joannitów do ul. Borowskiej została już przebudowana w ramach budowy centrum handlowego Wroclavia. Samo skrzyżowanie z Hubską zostanie wykonane przy okazji rozbudowy torowiska tramwajowego na Hubskiej (łącznie z wymianą nawierzchni pod wiaduktem w kierunku Pułaskiego).

Czas robót na Dyrekcyjnej przewidywany jest na cztery miesiące. Jednak dokładny  termin ich przeprowadzenia zostanie wskazany po rozpoczęciu inwestycji na Hubskiej.
Przetarg na tę inwestycję jest na ostatnim etapie. Jeszcze w tym miesiącu możemy się spodziewać rozstrzygnięcia i podpisania kontraktu.
Natomiast wykonawca prac na ulicy Dyrekcyjnej znany będzie najpewniej za około miesiąc.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ